Çetinkaya ülke gündemini değerlendirdi

Saadet Partisi Bolu İl Başkanı Veysel Çetinkaya, yaprığı yazılı basın açıklama ile son günlerde ülkemizde yaşanan gündemi değerlendirdi.

Çetinkaya ülke gündemini değerlendirdi

Haber: Semih BAYKAL

İlk olarak Ak Parti’de yaşanan Genel Başkan değişimi ile Başbakan değişimini değerlendiren Çetinkaya şunları söyledi; “ Türkiye’mizde 14 yıldır iktidarda bulunan AKP tarafından bir Genel Başkan değişimi dolayısı ile bir Başbakan değişimi yaşandı. Bizleri ilgilendiren de Türkiye’yi yönetecek olan Başbakan’ın değişmesi. Her şeyden evvel yeni Başbakan’a başarılar diliyoruz. Fakat bu partiye oy vermiş kimseler dahi bu değişimin niçin yapıldığını net bir şekilde bilmiyor. Herkes merak içinde. Gerçek neden açıklanmayınca adına Darbe denmiş. Sayın Ahmet Davutoğlu’nun olayın kendi iradesi dışında oluştuğu mealindeki beyanı bunu teyit etmiştir. Fakat yeni Başbakan’ın ilk söylemlerinde Türkiye’nin gerçek meseleleri ve çözümleri konusunda açıklama beklenirken, Başkanlık sistemini öne alması, bu değişimin bir siyası hırs neticesinde gerçekleştiği anlaşılıyor. Türkiye’nin, terör gibi, ekonominin kötüye gidişi gibi, Ahlaki ve Manevi çöküntünün giderek artması gibi, işsizlik gibi gerçek gündemi dururken Başkanlık sistemini en öne alması ve bu değişimin bu amaçla yapıldığının anlaşılması Türkiye’miz adına çok büyük bir talihsizliktir. Öyle anlaşılıyor ki, terörü bitirme konusunda gerçek çözüm yoluna girilmeyecek, Ekonomideki yanlış politikalar davam edecek, Ahlaki ve Manevi yozlaşmanın önüne geçilmek için gerekli tedbir alınmayacak, Maalesef aziz milletimiz artarak devam eden bu olumsuzluklarla yaşamaya devam edecek” diye söyledi.

“MİLLETİMİZİN GERÇEK GÜNDEMİ BAŞKANLIK SİSTEMİ DEĞİL, YÜREKLERİMİZİ YAKAN TERÖR BELASI”

Ülke gündeminin Başkanlık sistemi olmaması gerektiğini, kendileri için gündemin terör belası olduğunu açıklayan Çetinkaya; “ Biz diyoruz ki; Milletimizin gerçek gündemi başkanlık sistemi değil, yüreklerimizi yakan terör belası. Bunu önlemenin tek yolu terörü besleyen, ona her türlü desteği ve silahı veren küresel güçleri o bölgeden çıkarmak. O güçlerle işbirliği değil mücadele etmek. Zira onlar kendi hedeflerine yani Büyük İsrail hedefine ulaşmak için kaos ve terörü alet ediyorlar. Bu gerçek görülmeden terörün önüne geçilmez. Biz diyoruz ki, milletin gerçek gündemi başkanlık sistemi değil işsizliktir. Zira işsizlik % 11’lere yani Cumhuriyet tarihinin en yüksek oranlarına ulaşmış. Daha da vahimi gençler arasındaki işsizlik oranı % 19’lara ulaşmıştır. Bu son derece vahim bir durumdur. Biz diyoruz ki, milletimizin gerçek gündemi faiz belasıdır. Halkımızın belini büken ağır vergilerdir. Gelir adaletsizliğidir. Biz diyoruz ki, milletimizin gerçek gündemi Ahlaki ve Manevi tahribattır. Derhal bunun önüne geçilmelidir. Maalesef hükümet Avrupa Birliği’ne girme sevdası ile Ahlaki ve Manevi tahribata göz yummaktadır” dedi.

“BU OLUMSUZLUKLARI ORTADAN KALDIRACAK TEK ÇARE MİLLİ GÖRÜŞ’TÜR”

Çetinkaya son olarak şunları ifade etti; “ Aziz Milletimize diyoruz ki, bu olumsuzlukları ortadan kaldıracak tek çare Milli Görüş’tür, Saadet Partisi’dir. Zira Saadet Partisi terörü besleyen Küresel Güçlerle, AB ile, ABD ile işbirliğine gitmez. Faize dayalı ekonomi yerine yatırıma dayalı ekonomiyi savunur. Denk bütçe yapar. Bugünkü vergi sisteminin Zulüm olduğunu savunur. Zira Saadet Partisi Önce Ahlak ve Maneviyat der. Ahlaki ve Manevi tahribata göz yummaz. Zira Saadet Partisi Avrupa Birliği değil İslam Birliği’ni savunur. İslam ülkelerindeki problemlerin çatışma ile değil diyalogla çözülmesini savunur. Biz diyoruz ki, tek çare Milli Görüş, tek çare Saadet Partisi’dir” diye ifade etti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2016, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124