ÇEVİK; “SABRIM TAŞTI”

Taşkesti Belediye Başkanı Saim Çevik, ülkenin içinde bulunduğu zor duruma karşın bazı kişi veya kişilerin kişisel çıkarları uğruna dost gibi görünüp bu vatana ihanet ettiğini belirterek bu kişilere karşı ateş püskürdü.

ÇEVİK; “SABRIM TAŞTI”

Taşkesti Belediye Başkanı Saim Çevik, “ülkemizde yaşanan, oynanan büyük oyunları hep birlikte görüyoruz, yaşıyoruz. İçerden-dışarıdan askerimize, polisimize vatanımıza göz dikmiş nankörlere, şerefsizlere karşı hep birlikte mücadele etmek boynumuzun borcudur. Bu ülkenin bu vatanın ekmeğini yiyip, aç gözlülük yapıp iş yapan, ticaret yapan, siyaset yapan, her ne iş yapanlar varsa herkese sorumluluk düşüyor. Bu memlekette yaşayıp da benim böyle bir derdim yok diyen varsa, bu benim babamda olsa Vatan hainidir, şerefsizdir. Kimse sözlerime alınmasın, sözüm içinde vatan aşkı olmayanlara, nankörlere” ifadelerine yer verdi.

“KİMSE BENİ SATIN ALAMAZ”

Yüzüne dost görünüp arkasından iş çevirenlerin farkında olduğunu belirten Çevik, “Bu kişilere sesleniyorum; siyasisi, zengini, makamı, mevkisi ne olursa olsun ben güçlüyüm, ben zenginim, şuyum buyum her ne olursa olsun hiçbir şey umurumda değil. Umurumdakiler vatan aşkı olan nankörlük yapmayan dostlar. Benim hesap vereceğim önce Rabbim sonra sizlersiniz. Yola çıkarken diyor ki, o vatan için varım diyen Dünya Lideri Sayın Cumhurbaşkanımız; ‘Biz bu yola kefenimizle çıktık.’ Evet dostlar böyle çıktık. Bu memlekette filim fırıldak, dedikodu, yüzüne iyi arkandan farklı olanlar, sözüm sizlere. Zannetmeyin Saim Çevik duymuyor, anlamıyor. Hepsini duyuyorum, görüyorum. Ben sizlere ne kadar hayretle bakıyorum ama suratınız da kızarmıyor. Bu yüce millet bana, hizmet aşkı, vatan aşkı, millet aşkı var diye bu sorumluluğu verdi, size ne oluyor. Kimse beni satın alamaz, kimse benim üzerimden siyaset, ticaret yapmaya kalmasın. Adam gibi işine gücüne baksın, taşeronluk yapmaya kalmasın.  Zaten herşey ortada. Ufacık hesap yapan fitne fesat kim varsa Rabbim gönlüne göre veriyor. İnanın gün gelecek çay içecek adam bulamayacaksınız” dedi.

“BENİM DERDİM ZENGİNLERİN GÖNLÜNÜ HOŞ ETMEK DEĞİL”

Vatan ve hizmet aşkıyla görevini yapmaya devam edeceğini belirten Çevik, “Emellerinize, kötü niyetlerinize hiçbir zaman ulaşamayacaksınız. Değerli dostlar inanın sabrım taştı. Ülkemiz nelerle uğraşıyor, biz neyin peşindeyiz. Bizim derdimiz şehitlerimiz, bizim derdimiz gazilerimiz, yetimlerimiz, yoksullarımız. Evine kışın yakacak, yiyecek alamayan, okullarda çocuk okutan, hastanelerde çare arayan, iş arayan, Alaçam’da ve diğer köylerde evinin her yerinden soğuk alan, üstü akan, çadırda yaşayan o kimsesizlerin sesini duyuramayan, eğitimden sağlığa daha birçok gözle görünmeyen, yılladır olmayan, yapılmayanları elimizden gelen imkanlar doğrultusunda yapmaya çalıştım. Çalışmaya da devam edeceğim. Benim derdim zenginlerin gönlünü hoş etmek, istediği her şeyi yapmak değil, olmayacakta. Çünkü memnun edemezsin, menfaati bitince satarlar. Bu vesileyle dostlar, bizler akıllı olacağız, iyi düşünüp, doğru karar verip, gerçek dostların duasını alarak yol almaya, hizmet aşkıyla vatan aşkıyla yolumuza, Rabbimin izniyle devam edeceğiz” diye konuştu.

Birleşik Medya Ajans (BMA)

 

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2016, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128