Çevre Müdürlüğünden havamızı kirletenlere ceza yağdı…

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre ve Şehircilik Bolu İl Müdürlüğü ekipleri ile Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri ortaklaşa egzoz gazı ve emisyon pulu kontrol uygulaması yapıldı. Çevre müdürlüğü ekipleri, araçlarından egzoz gazıyla çevreyi ve havayı kirletenlere ceza yağdırdı. Şube Müdürü Seme Nur Güneş, 2015 yılının ilk uygulamasına başladıklarını, şehir merkeziyle birlikte yeni alınan cihazla ilçelerde de denetimlere başlayacaklarını dile getirdi.

 Çevre Müdürlüğünden havamızı kirletenlere ceza yağdı…

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri D-100 karayolu üzerinde egzoz muayenesi kontrolleri yaptılar. Trafik ekipleri de araçlar üzerine emisyon pulu uygulamasını gerçekleştirdiler. Müdürlüğe bu yıl alınan son model cihazlarla görevliler araçların egzozlarından çıkan gaz tespitini gerçekleştirdiler.

Şube Müdürü Sema Nur Güneş, kontrollerin il merkezi yanı sıra ilçelerde de uygulama ve denetimlerin sık ık yapılacağını belirterek, “Amacımız çevremizi ve havamızı kirleten araçları tespit edip gerekli cezai işlemleri yapmaktır. Bu yıl ilk uygulamamızı başlattık. Periyodik olarak egzoz muayenesi yaptırmayanlara 963 TL, egzozlarıyla uygun olmayan şekilde havayı kirletenlere ise Bin 932 TL para cezası verilmekte. Tüm sürücülerin kurallara uymalarını, zamanında egzoz muayenelerini yaptırmalarını istiyoruz. Egzozlarıyla hem çevreyi hem de havamızı kirleten sürücülere asla geçit vermeyeceğiz. Kanunlar ne diyorsa onu uygulayacağız. Denetimlerimiz önümüzdeki günlerde daha da artacaktır” diye konuştu.


Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2015, 19:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128