CHP anket yapacak

CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan hükümetin başlattığı çözüm sürecini birde Bolu halkına soracaklarını yaptıkları anketin sonuçlarını bir hafta sonra açıklayacaklarını söyledi.

CHP anket yapacak
 CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan CHP Bolu il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında ilk olarak Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını anarak başladı. Gezmiş ve arkadaşlarının tam bağımsız Türkiye ideali için mücadele ettiğini söyleyen Özcan daha sonra ulusal gündemi değerlendirdi. Hükümetin terör örgütünü muhatap alarak görüşmeler yaptığını söyleyen Tanju Özcan; “Sürecin ne olduğunu bilmiyoruz. Kimin kiminle ne pazarlığı yaptığını bilmiyoruz. CHP, teröristlerle yürütülen bu sürecin tam karşısındadır” diye konuştu. PKK terör örgütünün ilk etapta Uluslararası terör örgütü listesinden çıkarılacağını, Abdullah Öcalan’ın serbest bırakılacağını, anayasal düzenlemelerin yapılmasının ardından koruculuk sisteminin sona ereceğine dikkat çeken Özcan; “PKK ancak bu süreçlerin sonrasında silah bırakırsa bırakacak. CHP böyle bir sürecin karşısındadır” biçiminde konuştu.

 

“Çözüm sürecini Bolu halkına soracağız “

 

Özcan, “Geçtiğimiz ay Akil insanlar Bolu’ya geldi. Şehrin 15 kilometre dışında seçmece insanları çağırarak bir toplantı yaptılar. Bunun sonucunda da Sayın Başbakan’a Bolu halkının %90’ını yürütülen süreçten memnun sonucunu iletmişler. Bizde il başkanımız ve gençlik kolları temsilcilerimizle görüştük. Bu hafta Bolu’da bir anket çalışması başlatacağız. Boluluların gerçekten sürece nasıl baktıklarını tespit etmeye çalışacağız. Önümüzdeki haftada bunun sonuçlarını sizlere açıklayacağız. Bolu’nun değişik kesimlerindeki insanlarla gençlerimiz tek tek görüşecekler” dedi. Cumhuriyet Halk Partili gençlerin hafta boyunca Bolu’yu karış karış gezerek nabız yoklayacaklarını söyleyen Özcan, vatandaşa süreç ile ilgili şu soruların yöneltileceğini belirtti; “AKP Hükümetinin çözüm süreci adı altında, İmralı’da cezasını çeken PKK lideri ile görüşmesini nasıl değerlendiriyorsunuz? PKK ile hükümet arasındaki bu görüşmelerin Türkiye’ye barış getireceğine inanıyor musunuz? Başbakan tarafından atanan ve hükümete bağlı olarak çalışan akil adamların barışa katkı yapacağına inanıyor musunuz? Yaşanan sorunu kürt sorunu olarak mı yoksa terör sorunu olarak mı değerlendiriyorsunuz? Hükümetin ortaya attığı Başkanlık sistemini nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizlerin temsilcisi olan Bolu milletvekillerinin AKP’li CHP’li fark etmez, çözüm süreci adı verilen bu sürece karşı tavırları nasıl olmalıdır? Yani destek mi vermelidir, karşı mı çıkmalıdır?”Bu soruların sonuçlarını bir hafta sonraki basın toplantısında kamuoyuna duyuracaklarını söyleyen Özcan, “Bolulular bu konuda şunları düşünüyor. Milletvekillerinin şöyle bir tavır almasını bekliyor diyeceğiz. Halkımıza doğrudan bu soruları sormak istiyoruz” dedi.   

 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2013, 20:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128