CHP aradığı formülü buldu ##hb_manset.gif

CHP 2012 yılına tepeden tırnağa kenetlenmiş olarak girdi. Dün yapılan toplantıda partililer 2014 yılındaki yerel seçimleri kazanmak için başarı yemini ettiler.  90’lı yıllara damgasını vuran eski belediye başkanı...

CHP aradığı formülü buldu  ##hb_manset.gif

CHP 2012 yılına tepeden tırnağa kenetlenmiş olarak girdi. Dün yapılan toplantıda partililer 2014 yılındaki yerel seçimleri kazanmak için başarı yemini ettiler.

 90’lı yıllara damgasını vuran eski belediye başkanı Necdet Gören ile CHP Bolu il başkanı Mehmet Karakaşoğlu Hüseyin Ekrem Serin’in il başkanlığına adaylığını açıkladığı toplantıda CHP’nin Bolu belediyesini mutlaka kazanması gerektiğini söylediler. Bolu eski belediye başkanlarından Necdet Gören CHP’de geçmişte yapılan hataların bu seçimde yapılmaması gerektiğini söyledi. CHP Bolu İl ve İlçe yönetimine seçilecek olan isimlerin partiyi 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlere hazırlayacağına dikkat çeken Gören; “Son yıllarda partimizde il başkanı olanlar belediye başkanlığına da aday olmaya başladılar. ‘Ben önce il başkanı olayım sonra da belediye başkanı olayım’ anlayışı son derece yanlıştır. Bu yüzden seçimlerin en kritik zamanında il ve ilçe başkanlıkları kadrosu boşalıyor. Bunun önüne geçmek lazım. O yüzden ben seçilecek olan CHP il ve ilçe yöneticilerinin koltuklarını belediye başkanlığı ya da belediye meclis üyeliği için terk etmelerini istemiyorum. Eğer bu kıstasa uyar ve birlikte el ele vererek çalışırsak sosyal demokratlar olarak belediyeyi Bolu’da tekrar kazanabiliriz” dedi. AKP ile CHP arasındaki oy farkının kapanmayacak bir oy oranı olmadığını da vurgulayan Gören;” Mevcut yönetimi tam da seçim zamanı boşaltmanın hiçbir anlamı yoktur. Bu yüzden il ve İlçe yönetimine seçilenler lütfen belediye başkanlığı ya da meclis üyeliği adaylığı için istifa etmesinler” şeklinde konuştu. CHP Bolu il başkanı Mehmet Karakaşoğlu ise Necdet Gören’e destek verdiğini söyleyerek;”Geçenlerde başkan Yılmaz Bolu halkı için afyon yutmuşlar ifadesini kullandı. Bunu şiddetle kınıyorum.” Dedi.2014 yılındaki yerel seçimleri sosyal demokratların kazanması gerektiğini söyleyen Karakaşoğlu” Buna mecburuz, o yüzden il ve ilçe yönetimindeki arkadaşlarımız mutlaka görevlerinin başında yer almalı ve istifa etmemeli” dedi. Son olarak konuşan CHP Bolu il başkan adayı Hüseyin Ekrem Serin ise “Benim amacım önce il başkanlığı yapmak daha sonra belediye başkan adayımızı seçimlere hazırlamak ve bolu belediyesini CHP olarak kazanmaktır. İl başkanı olduğum takdirde kesinlikle belediye başkan adaylığı için koltuğumu terk etmeyeceğim” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128