banner120

CHP' den soba zehirlenmelerine tepki

CHP Gerede İlçe Başkanı Yusuf Renkli geçtiğimiz günlerde meydana gelen ve 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan soba zehirlenmeleri ile ilgili olarak bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Haber; Duygu...

CHP' den soba zehirlenmelerine tepki

CHP Gerede İlçe Başkanı Yusuf Renkli geçtiğimiz günlerde meydana gelen ve 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan soba zehirlenmeleri ile ilgili olarak bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Haber; Duygu Kaya

 

CHP Gerede İlçe Başkanı Yusuf Renkli yıllardan beri soba zehirlenmelerinin ülke için kanayan bir yara olduğunu söyledi. Renkli, Gerede’de münferitte olsa bu tür olaylara rastlandığını, en son zehirlenmeden dolayı 4 kişinin hayatını yitirdiğini söyledi. Yusuf Renkli ‘’ Büyük çoğunlukla katı yakıtla ısınılan ilçemizde yetkililer tarafından yeterli önlemler alınmadığını üzülerek görmekteyiz. Hükümet de üzülerek görmekteyizki bu konuda yeterli adımı atamamıştır.İşine gelen yasaları 1 gecede çıkaran meclisin çoğunluğunu oluşturan iktidar bu konuda sınıfta kalmıştır.Bu konuda Şanlıurfa milletvekilinin bir kanun teklifi olduğunu basından öğrenmiştik ancak bunun akibetinin ne olduğu konusunda bir fikir sahibi olamadık.Teklife göre sobadan veya diğer yollarla sızan karbon monoksit  gazlarının kontrolü ve gerekli önlemlerin alınabilmesini teminen yapılmış bulunan dedektörlerin ev ve işyerlerinde kullanımının zorunlu hale  getirilmesi ve hatta belli şartlarda ücretsiz olarak devlet veya belediyelerce ücretsiz olarak dağıtımının sağlanması da öngörülmektedir.’’ Şeklinde konuştu.

 

Yerel yöneticiler Çalışmıyor

 

CHP Gerede ilçe başkanı Yusuf Renkli, ilçede soba zehirlenmeleri konusunda yerel yöneticilerin hiç bir çalışma yapmadıklarını, vatandaşları uyarmadıklarını , büyük oranda sobayla ısınan Gerede’de dedektör denilen bir aletin varlığından kimsenin haberdar olmadığını söyledi. Renkli ‘Bu itibarla vefat eden vatandaşlarımıza rahmet ailelerine başsağlığı dilerken belediye ve devlet yerel yetkililerini adım atmaları konusunda uyarma ihtiyacı hissediyoruz.’’ Şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124