CHP gaziler gününü kutladı

CHP Bolu il başkanı Fügen Kara “Devletimizin varlığını ve milletin bölünmez bütünlüğü için, kahramanca mücadele etmiş gazilerimize ve şehitlerimizin ailelerine gereken ilgi gösterilmelidir....

CHP gaziler gününü kutladı

CHP Bolu il başkanı Fügen Kara “Devletimizin varlığını ve milletin bölünmez bütünlüğü için, kahramanca mücadele etmiş gazilerimize ve şehitlerimizin ailelerine gereken ilgi gösterilmelidir. Bu konuda en büyük görev iş başındaki hükümete düşmektedir. “ dedi.

CHP Bolu il başkanı Fügen Kara Gaziler gününü kutladı. Kara; “Türk Ulusu, tarih boyunca bağımsız yaşamayı ve güçlükler, haksızlıklar ve dayatmalar karşısındaki boyun eğmeyen tutumuyla dünyada saygınlık kazanmıştır. Üzerinde yaşadığımız bu güzel vatan bize canını ortaya koymaktan çekinmeyen tüm kahramanlarımızın, şehitlerimizin ve gazilerimizin armağanıdır” dedi. Kara, yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Türk milleti, yurt savunmasını, bölünmez bütünlüğümüzü korumak için gerektiğinde şehit ve gazi olmayı büyük bir onur saymıştır. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, bayrağımızın sonsuza kadar bu topraklarda dalgalanacağını, milletimizin büyük bir fedakârlıkla görevini yerine getireceğini,  Türk Ulusu yaşadıkça bağımsızlık anlayışından vazgeçmeyeceğinin simgesi olarak bu tarihin en saygın ve temiz sayfalarında yerlerini almışlardır. Devletimizin varlığını ve milletin bölünmez bütünlüğü için, kahramanca mücadele etmiş gazilerimize ve şehitlerimizin ailelerine gereken ilgi gösterilmelidir. Bu konuda en büyük görev iş başındaki hükümete düşmektedir. “Birkaç Mehmet şehit oldu diye Meclis toplanmaz” diyen ruh halinin değişmeyeceği kanaatiyle, milletimizin bu arızalı ruha ve zihne sahip kişileri değiştireceğine inancımız tamdır. Bütün bir vatan toprağını cenaze evine çevirenlerin artık bu terörü bitireceğine hiçbir inancımız da kalmamıştır. İş yine al bayraklara sarılı evlatlarını toprağa veren analara, babalara, kardeşlere düşmektedir. Hiç kuşkusuz Türk milleti, her zaman olduğu gibi zamanı gelince gereğini yapacaktır. Bu duygularla, başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere, ülkesi için canı pahasına savaşmış tüm şehitlerimizi saygıyla, gazilerimizi gönül borcuyla anıyor, büyük ve yüce hatıraları önünde saygıyla yad ediyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124