CHP gençliği Ankara’da temaslarda bulundu

Haber; Duygu Kaya   CHP Bolu gençlik kolu üyeleri Ankara’da Anıtkabir, TBMM ve CHP genel merkezini ziyaret ettiler. CHP’li gençlere Bolu milletvekili Tanju Özcan’da eşlik etti.   Cumhuriyet...

CHP gençliği Ankara’da temaslarda bulundu

Haber; Duygu Kaya

 

CHP Bolu gençlik kolu üyeleri Ankara’da Anıtkabir, TBMM ve CHP genel merkezini ziyaret ettiler. CHP’li gençlere Bolu milletvekili Tanju Özcan’da eşlik etti.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Gençlik Kolları üyeleri Salı günü önce Anıtkabir daha sonra TBMM ve CHP Genel Merkezi’ne gezi yaptı. Meclis gezisinde CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan ile beraber öğle yemeği yiyen gençler daha sonra CHP’nin grup toplantısına katıldı. CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında Uludere olayı ve 12 Mart muhtırasına değindi. Geziye büyük katılım gösteren gençler grup toplantısının hemen ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve Genel Başkan yardımcısı Muharrem İnce’yi meclisteki odalarında ziyaret etti. Bolulu ve üniversiteli gençlerin geniş katılımından mutluluk duyan Kılıçdaroğlu,  onlardan Bolu’da ki genel sorunları dinledi ve soruları yanıtladı. Meclis’in hemen ardından CHP Genel Merkez’ini ziyaret eden gençler Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Doğan, Genel Sekreteri Ozan Özgür Doğru, MYK üyesi ve Bolu sorumlusu Çağdaş Argunşah ile İsmail Cem toplantı salonunda bir araya gelip görüş alışverişinde bulundular. Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Doğan ‘örgütümüzü daha çok güçlendireceğiz, bu anlamda her bir genç üyemiz daha fazla çalışmalıdır, yaklaşan yerel seçimlerde gücümüzü göstereceğiz’ dedi. Toplantının sonuna doğru Genel Başkan yardımcısı Gürsel Tekin’de salonuna gelerek gençleri dinledi.

 

Çürümüş Sistemi Değiştirmeliyiz

Gençlerin sorularını yanıtlayan Tekin ‘çürümüş sistemi değiştirmemiz lazım gençler bu konuda size büyük görev ve sorumluluklar düşüyor, ister sağcı olsun ister solcu olsun ister AKP’li ister CHP’li hiç fark etmez, yapılması gereken halkla bağdaşmayan, zarar veren politikaların değiştirilmesidir.‘’dedi. Bir gencin, toplumun bir kısmının eğitimsiz oluşu demokrasinin zaafı mıdır sorusu üzerine açıklama yapan Gürsel Tekin ‘’Bu konuda her parti kendi özeleştirisini yapmalı ve her kesime daha fazla nasıl ulaşabilirimin yanıtını aramalıdır, bu konu topluma mal edilecek bir konu değildir, çok çalışmalıyız, dinlemeliyiz, kendimizi iyi anlatmalıyız.’’dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER