CHP kadınlardan adaylık parası almayacak

CHP Bolu İl Başkanı Fügen Kara “Cumhuriyet Halk Partisi olarak amacımız, önce yerel seçimlerde birinci parti olmak, sonra iktidara gelmek. Bunda en büyük pay CHP’li kadınların olacaktır. CHP kadını siyasette etkin kılmak için, örgütümüzde her kademede %33 cinsiyet kotasını benimsemiştir” dedi.

CHP kadınlardan adaylık parası almayacak
 Haber; Ayşe Muş

 

 CHP Bolu İl Başkanı Fügen Kara “Partimiz,  karar alma mekanizmalarında daha fazla kadının yer alması için destek veriyor” dedi.” Kadının güçlendirilmesi, her alanda temsil edilebilmesi için Partimizin getirdiği %33 cinsiyet kotası kadınlarımızın karar alma mekanizmalarında daha fazla yer almasını sağlamak içindir.” Diyen Kara;” Yerel seçimler yaklaşırken, kadınlarımızın, gençlerimizin ve engellilerin yerel yönetimlerde daha fazla söz sahibi olabilmesi için Parti Meclisimizin aldığı karar ile, belediye meclis üyeliği ve belediye başkan aday adaylığı başvurularında engelliler, gençler ile birlikte kadınlardan da ücret alınmayacaktır. İktidarın erkek egemen politikacılarının güdümünde, kendi inanç, namus kavramı ve günah anlayışlarına göre kadınların yaşamı ve bedenleri üzerinde söz sahibi olma düşünceleri ve dayatmaları, kadını eve kapatıp en az üç çocuk sahibi olmakla görevlendirmeleri Türkiye’deki kadın sorunlarının, özellikle kadınlara karşı şiddetin temel nedenidir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, kadınların hem parti yönetiminde, hem yerel yönetimlerde hem Parlamentoda kısaca siyasette daha fazla görev alabilmeleri için her türlü pozitif ayrımcılığı tanıyor ve yaratıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Pazartesinden itibaren bilgilendirme masaları kuruyoruz

 

Kara sözlerini şu şekilde tamamladı;” Kadınların her alanda fırsat eşitliğine kavuşması, karar alma mekanizmalarında yer alması ve siyasette temsil oranının yükselmesi, ülkemizin kalkınması ve sorunlarının çözülmesinde önemli katkılar sağlayacaktır. Kadınların karar alma mekanizmalarında yer alma oranı yükseldikçe, toplumumuzda var olan kadın sorunlarının çözümünde ve Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasında önemli adımlar atılacaktır. Kadınların yerel yönetimlerde başlayan siyasette yer alma mücadeleleri, Parlamentoya doğru taşlar döşenmesini sağlayacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanlığı Pazartesinden itibaren kuracağı bilgilendirme masaları ile yerel yönetimlerde aday adayları için gerekli her türlü bilgiyi sağlayacaktır. Parti Meclisimiz kadın, genç ve engellilerden yerel yönetimler aday adaylığı için hiç bir ücret almazken;. İl Yönetimimiz yerel seçimler öncesi başvuru koşulları, her türlü yardım ve destek için bilgilendirme toplantıları yapacaktır.”

 

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2013, 22:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
PARTİLİ
PARTİLİ - 8 yıl Önce

bayanlar bir birini yiyecek en büyük çelme özcan ve mehtap kankilerinden

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124