CHP sahaya iniyor!

CHP’li kadınlar Bolu’da sahaya inmeye hazırlanıyor. CHP Bolu il kadın kolları başkanı Zuhal Işın, “Gidilmedik yer, çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız. Yaşadığımız tüm olumsuzluklara karşı umudu...

CHP sahaya iniyor!

CHP’li kadınlar Bolu’da sahaya inmeye hazırlanıyor. CHP Bolu il kadın kolları başkanı Zuhal Işın, “Gidilmedik yer, çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız. Yaşadığımız tüm olumsuzluklara karşı umudu inancı ve güveni örgütlemek birincil görevimizdir.” Dedi.

 

CHP Bolu il kadın kolları başkanı Zuhal Işın CHP Bolu il binasında bir basın toplantısı düzenledi. Işın;”Türkiye’nin kadın profilini çıkarmak, kadınlara yönelik yerel ve genel kadın politikalarının oluşturulmasına ve geliştirilmesine katkı sunmak, bölgesel sorunlar ve çözüm önerilerine ulaşmak, yöre halkıyla buluşmak ve yerel seçimler öncesi güçlü bir kadın örgütü oluşturabilmek amacıyla Kadın Kolları Genel Başkanlığı tarafından hazırlanan CHP Kadınları Anadolu yollarında 7 ayda 7 bölge çalışması tüm hızıyla devam etmektedir.” Dedi. Işın;”Bu çalışma kapsamında düzenlenen, 8-9-10 Kasım İl Kadın Kolu Başkanları 2. eşgüdüm toplantısında bölge çalışmalarında etkinliği artırmak, örgüt içinde iletişim ve eşgüdüm sağlamak, dayanışma ve yardımlaşma ruhunu artırmak ve umudu inancı ve güveni örgütlemek amacıyla 7 ayda 7 bölge çalışmasının 7 ayda il çalışmaları ile güçlenmesine karar verdik. Bu doğrultuda, Ortak hedef, Ortak söz, Ortak eylem, Ortak davranış biçimi geliştirmek öne çıkmaktadır. Dolayısıyla il ve ilçelerde yapılacak çalışmaların arttırılması ve eş zamanlı olması önemli hale gelmektedir. Bunun için 7 ayda 7 bölge çalışması 7 ayda illere, uygulanabilecek hale getirilmiş ve illerin 7 aylık çalışma planları ve programları il başkanları toplantımızda hazırlanmıştır. Bu çalışmadan sonra 7 ayda ilçe, 7 ayda mahalle, 7 ayda sandık çalışması geçilecektir. Burada hedef seçimlerin iki unsuru olan Kadınlar ile Sandığı bir araya getirecek bir çalışmayı en etkin biçimde gerçekleştirmektir.”şeklinde konuştu.

 

 

Çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız

 

CHP Bolu il kadın kolları başkanı Zuhal Işın sözlerini şu şekilde noktaladı; “Türkiye’nin dört bir yanında, bugün; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda yürümekten onur duyan Cumhuriyet Halk Partisi’nin tüm il kadın kolu başkanları, ilçe kadın kollarının başkanları ve kadın kollarımız ile birlikte tek ses, tek yürek oluyoruz. Tüm iller “Yerel seçimlere giderken, 7 ayda iller” çalışmamızı başlatıyoruz. Gidilmedik yer, çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız. Çalışmalarımız boyunca ana vurgumuz Eşit Temsil Eşit Katılım talebimizi arttırmak, kadının sesini çoğaltmak ve bu sesi paylaşmak olacak. Yaşadığımız tüm olumsuzluklara karşı umudu inancı ve güveni örgütlemek birincil görevimizdir. Ülkemizin her şeyden çok birliğe ve bütünlüğe, sevgiye ve saygıya ihtiyacı var. Daha mutlu daha huzurlu bir hayat için tek ses, tek güç, tek yürek olmaya ihtiyaç var. Bu güç kadınlardan gelecek. Anadolu’nun kadınlarından. Başaracağız. Sol açık yola çık Haydi Kadınlar Barış-Bolluk-Bereket için siyasete.”

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128