CHP Seçime Hazırlanırken

ERHAN BEYKOZ'UN KALEMİNDEN...

 CHP Seçime Hazırlanırken

Malum genel seçimler yaklaşıyor. Şurada yaklaşık 6 aylık bir zaman kaldı. Siyasi partiler seçime hazırlanırken, aday adayları da parti tüzükleri gereği istifalarını verdiler.

Geçtiğimiz hafta CHP’den iki değerli il yöneticimiz istifa ettiler. İki yöneticimizin de CHP’ye çok emeği olmuştur.

Özellikle Eski İl Başkanımız Ahmet Özcan, 1991 genel seçimlerinde birinci sıradan aday olmuş, küçük bir oy farkıyla seçimi kaybetmişti. O zamanın şartlarında, valilik önünde yapılacak olan miting elimizde patlamıştı.

Gençlik kolları olarak planlanan miting için sabahlara kadar çalışmış, miting alanını gelin gibi süslemiştik. Zamanın Genel Sekreteri Deniz Baykal, seçim için bekleyen binlerce insana rağmen, mitinge gelmeyerek patimize en büyük günahı işlemişti. Alanda toplanan binlerce insanı yok saymış, binlerce insanı üzgün şekilde alandan ayrılmalarına neden olmuştu. Buna rağmen yinede çok küçük bir oy farkıyla Sayın Ahmet Özcan’ı meclise gönderememiştik.

Bir diğer yöneticimiz Özaydın Çetin’de il yönetiminden istifasının geldiğini öğrendik. Okul yıllarında gençlik kollarında çalışan Sayın Çetin, mesleğe başlayıp memleketine yerleştikten sonra, patisine üye olup çalışmalarına devam etmiştir.

Sayın Çetin 2004 yerel seçimlerinde belediye meclisine aday olmuş, parti içinde yaşanan sıkıntılardan dolayı istifa ederek siyasete kısa süreli ara vermişti.

Bu değerli arkadaşlarımızın aday olup olmayacaklarını bilemiyorum. Bildiğim tek şey, her ikisinin de CHP’de emeklerinin olduğudur.

Haliyle siyasetin içinde olduğumuzdan, partili arkadaşlarımızla durum değerlendirmeleri yapıyoruz. Değerlendirmelerden birini Meclis Gurup Başkan Vekilimiz Mustafa Aksoy’la yaptık.

Sayın Aksoy, “partide adayların çok olması sevindiricidir. Bu bizim iddiamızın, renkliliğimizin göstergesidir. Şimdi adaylarımıza düşen görev, partinin adayı kim olursa olsun, en fazla oy getiren, partinin çıtasını yükseltecek adaylarımızla seçime hazırlanmalıyız. Elbette adaylar çıkacaktır ve bu adaylar demokratik ortamda yarışarak liste belli olacaktır. Biz CHP olarak enerjimizi içerde değil, dışarıda harcayarak başarıyı artırmalıyız. Benim adaylardan tek ricam, bu olacaktır” dedi.

Söylenen bu sözlerin üstüne bir şey denmeyeceği ortadadır. Sayın Aksoy’un dediklerinin altına imzamı atıyorum.

Çok uzatmadan da, yeni yılın ülkemize, ülkem insanlarına, partimize ve bütün insanlığa barış, huzur, mutluluk, sağlık dolu güzel yarınlar getirmesini diliyorum.

Disiplin Kuruluna Yeni Görev

İl disiplin kurulu 4 genç arkadaşımızı bir yıllığına partiden uzaklaştırdı. Haliyle alınan karar sonrası, yeni görevlere imza atacağına inanıyorum. Örneğin, parti bayraklarının asılması, broşürlerin dağıtımı, miting alanının düzenlenmesi, çelenk konması, kısaca partinin eli ayağı olamaya hazır olacaklar. Bakalım hangisini yapacak, hangisinden müsaade isteyecekler, göreceğiz.  

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2014, 18:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128