CHP seçimlere kilitlendi

CHP’de gözler Ağustos ve Eylül ayında yapılacak olan Merkez İlçe ve İl kongrelerine çevrildi. Kayyum heyetlerinde görev yapacak olan isimlerin Tanju Özcan’a yakın isimlerden oluşması akıllara önceki kongrelere yapılan müdahaleleri getiriyor.

CHP seçimlere kilitlendi
 

CHP’de İl ve İlçe yönetim kurulu üyelerinin İl genel ve belediye meclis üyelikleri aday adaylıkları için görevlerinden istifa etmeleri parti içi grupların operasyonu haline dönüşmüş, hem il hemde ilçe başkanlıkları bir anda düşmüştü. CHP’de merkez ilçe başkanlığı Kayyum heyetinde Aydın Ramazan Hitit, Berrin Yalçın Çevik, İlkay Gürkan, Şaban Ertozan ve Soner Oflaz yer alırken il başkanlığı kayyum heyetinde ise eski il başkanlarından Haşim Ulusoy’un kayyum başkanı olarak atandığı, Suat Turpçu, Selma İşbilir, Güleren Kapoğlu, İsmail Uludağ, İsmail Cerlet ve Belma Koçyiğit’in yönetim kurulu üyeleri olarak atandığı duyurulmuştu. CHP genel merkezi tarafından yapılan bu atamalarda CHP Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimlerinden sorumlu Genel Başkan yardımcısı Adnan Keskin ile Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil’in imzaları bulunuyor. Bolu kamuoyunda İl ve İlçe kayyum yönetimi atamalarında CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan’a yakın isimlerin yer aldığı iddia edilerek bunun Özcan’ın bir zaferi olduğu lanse edilmişti. Partideki “ulusalcı” kanadın temsilcilerinden Keskin ile Özcan’ın arasının iyi olduğu hatta Tanju Özcan’ın yeğeninin  bir dönem Adnan Keskin’in makam şoförü olarak görev yaptığı partiye yakın kaynaklar tarafından biliniyor. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan il ve İlçe başkanlıkları seçimlerinde Özcan’ın yine taraf olması durumunda partideki çatlağın daha da yüzeye çıkacağı bunun yerel seçimler öncesinde partiyi zayıf düşüreceği ayrışmaların daha da hızlanacağı tahmin ediliyor.

 

Keskin’in desteklediği adaylar birer birer kaybediyor

 

CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan’ın il ve ilçe seçimlerinde taraf olması durumunda desteklediği adaylara Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimlerinden sorumlu Genel Başkan yardımcısı Adnan Keskin’in de destek vermesi bekleniyor. Son il kongrelerinde ise “Keskinci” olarak bilinen adaylar hüsran üstüne hüsran yaşıyor. Geçtiğimiz Nisan ayında yapılan CHP Denizli İl Başkanlığı seçimlerinde Adnan Keskin'in desteklediği Mehmet Ali Orpak rakibi Nuri Çavuşoğlu'ndan tam 130 fark yedi. CHP Denizli İl Başkanlığı seçimlerine giren iki adaydan biri olan Mehmet Ali Orpak 221 oy aldı. Rakibi Nuri Çavuşoğlu ise 351 delegenin desteğini alarak CHP Denizli İl Başkanlığı'na seçildi. 1 oy ise geçersiz sayıldı. 
Seçimi 130 farkla kaybeden Mehmet Ali Orpak, bir süre önce Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı
 Adnan Keskin tarafından göreve atanmıştı. Keskin Mehmet Ali Orpak'ı desteklemiş, buna rağmen Orpak 130 fark yemekten kurtulamamıştı.”Keskinciler” benzer sonuçları Karabük ve Ankara'da yapılan kongrelerde de yaşadılar. Bu yüzden Adnan Keskin ve Tanju Özcan tarafından desteklenecek merkez ilçe ve il başkanı adaylarının da seçimleri kaybedeceği görüşü giderek ağırlık kazanıyor.

 Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2013, 21:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
m
m - 8 yıl Önce

il ve ilçeye seçilen başkanlar hariç diğer üyeler tanju mehtap ve figenin kadrolu elemanı gibiler.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124