CHP Topu Yılmaz’a Attı

Bolu belediye meclisi CHP Grup başkanvekili Cahit Görüş Bolu belediyesince gerçekleştirilen 18.Madde uygulamalarına CHP’li meclis üyelerinin katkısı olmadığını CHP’li meclis üyelerinin belediye meclisinde sadece 18.madde uygulamalarının nerede uygulanacağı konusunda oy kullandıklarını söyledi. Görüş; “ Uygulamanın nasıl ne zaman kimlerle yapılacağı tamamen Bolu belediyesinin insiyatifinde olan bir işlemdir.’ Dedi.

CHP Topu Yılmaz’a Attı
 Haber; Duygu Kaya

 

İmar Kanunu’nun 18.madde uygulamaları çevre düzenlenmesi, arazilerin haksızlık olmadan paylaşılması açısından önemli bir uygulama fakat kimi zaman 18.madde uygulamalarının uygulanışında sorunlar çıkabiliyor. En son belediye başkanı Alaaddin Yılmaz’ın baş danışmanının rüşvet iddialarından yargılanması bu uygulamalarda haksızlık yapıldığı iddialarıyla CHP’li belediye meclis üyelerini harekete geçirdi. Bolu Belediye meclis üyesi ve CHP Grup başkanvekili Cahit Görüş Belediye’nin 18.madde uygulamaları hakkında tartışılan konular ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. Cahit Görüş ‘’ Belediye meclisi Ocak ayı 1.birleşiminde Belediye başkanı tarafından bir şova dönüştürülerek AKP grup başkan vekili Burak Balaban’a verilen ve 18. madde uygulamalarının araştırılmasını istenen dosya ile ilgili olarak, üzerinden 4 ay geçtikten sonra Mayıs ayı meclis toplantısı 1.birleşiminde, meclis başkanına; belediye başkanının baş danışmanı ile ilgili olarak ortaya çıkan son durumun, yaşanan olayların, tüm belediye çalışanlarını ve meclis üyelerini töhmet altında bıraktığını, bu durumla ilgili olarak ta kimseye bir şey anlatmayacağımızı, hatta daha da ileriye giderek Belediye başkanının görevde olduğu son 9 yılla ilgili olarak belediye başkanı ve meclis üyelerinin mal varlıklarının incelenmesini ve kamuoyuna açıklanmasını istedik. Bugüne kadar alınan dosya ile ilgili olarak neler yapılmıştır, dosyanın sonuçları ne zaman açıklanacaktır diye sorduk. Sayın AKP grup başkan vekili 7-8 adet 18.madde uygulamasının olduğunu bu nedenle uzun sürdüğünü ve 1 ay içinde sonuçlarının açıklanacağını söyledi. Ayrıca belediye başkan vekili mal varlığının açıklanması ile ilgili olarak bizim önergemize karşı çıkarak, net bir isim vermemizi istedi. Bizim isteğimiz şu veya bu kişi veya meclis üyesi demedik, hepsi araştırılsın istedik. Bu olayı sulandırmaktan başka bir şey değildir. Danışmanın soruşturma geçirdiği, tutuklandığı günlerde yurt dışında olan belediye başkanı, gelir gelmez ağzından köpükler saçarak herkese sataşmış, kendisine arka çıkmayan istediği haberleri yazmayan basına ağza alınmayacak kelime ve cümleler kullanmış. 18.madde uygulamalarında bizim de imzamız olduğunu söylemiştir.” Dedi.

 

Sayın Yılmaz’ı bir kez daha kınıyoruz

 

CHP Grup başkanvekili Cahit Görüş sözlerini şu şekilde tamamladı;”Biz buradan Sayın Yılmaz’ı yine kınadığımızı bir defa daha belirtmek istiyoruz. Biz belediye meclisinde sadece 18.madde uygulamalarının nerede uygulanacağı konusunda oy kullandık. Uygulamanın nasıl ne zaman kimlerle yapılacağı tamamen kendilerinin insiyatifinde olan bir işlemdir.’’ Dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2013, 19:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER