banner120

CHP, Yılmaz hakkında suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor

CHP Belediye Meclisi grubu üyeleri Şubat ayı meclis oturumunda Boluspor’la ilgili olarak verdikleri önergenin Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından gündeme alınmadığına dikkat çektiler. Konuyla ilgili olarak...

CHP, Yılmaz hakkında suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor

CHP Belediye Meclisi grubu üyeleri Şubat ayı meclis oturumunda Boluspor’la ilgili olarak verdikleri önergenin Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından gündeme alınmadığına dikkat çektiler. Konuyla ilgili olarak konuşan CHP Meclis grup başkanvekili Cahit Görüş; “Önergemiz önümüzdeki belediye meclis oturumlarında da gündeme alınmayacak olursa bununla ilgili İçişleri Bakanlığı’na suç duyurusunda bulunacağımızı da belirtmek istiyorum.” Dedi.

 

 

 

CHP Belediye Meclisi grubu üyeleri parti binasında gerçekleştirdikleri basın toplantısında Bolu belediye meclisinin Şubat ayı 2.oturumunda alınan kararları değerlendirdiler. CHP Meclis grup başkanvekili Cahit Görüş Boluspor’a devamlılık sağlayan bir gelir kazandırmak için Bolu Belediye Meclisi Başkanlığı’na bir önerge verdiklerini vurgulayarak;”Başkan verdiğimiz bu önergeyi okuttuktan sonra, gündeme alınıp alınmamasıyla ilgili olarak yapılması gereken oylamayı, tüm ikazlarımıza rağmen yaptırmamıştı. Başkanın bu tutumuna, önce sözle, daha sonrada meclisi terk ederek tepki göstermiştik. Son meclis toplantısında, bu konu üzerine ısrarla gideceğimizi tekrarlayarak, aynı önergeyi mart ayı meclis toplantısında tekrar vereceğimizi, eğer başkan aynı şekilde davranıp önergemizi mecliste oylatmazsa, meclis kararlarının hepsine muhalefet şerhi koyarak hayır diyeceğimizi belirttim. Ayrıca önergemiz (gündeme alınması kabul edilir veya edilmez) yine oylanmazsa bununla ilgili İçişleri Bakanlığı’na suç duyurusunda bulunacağımızı da belirtmek istiyorum.” Dedi.

 

Rapor AKP’li üyelerin istediği şekilde kabul edildi

 

 

Daha sonra otoparklar hakkında açıklama yapan Görüş; “Biliyorsunuz otopark abonman ücretlerinin yüksek oluşu nedeniyle aracı olan bütün vatandaşlarımızın rahatsızlığı var. Meclis komisyonunda bu konu görüşülürken arkadaşlarımızın ısrarlarına rağmen aylık abonman ücreti 130 TL. olarak belirlenmiştir. Meclis oturumunda ise, kapalı otoparkın bile aylık abonman ücretinin 100 TL. olduğu, Fırka Tepesi’ne yeni yapılmaya başlanan otopark yapılıncaya kadar, aylık abonman ücretinin 100 TL. Olmasını, otopark yapıldıktan sonra ücretin tekrar belirlenebileceğini belirttik. AKP li meclis üyelerinin ısrarla 130 TL.’nin az bile olduğunu belirtmeleri ile rapor AKP’li üyelerin istediği şekilde kabul edilmiştir.” Biçiminde konuştu.

 

 

Meclis şahsi konularla ilgili konuşmaların yeri değildir

 

Bolu Belediye Meclisinin, belediye ile ilgili konuların görüşülebileceği bir yer olduğunu vurgulayan Cahit Görüş “ Şahsi konularla ilgili konuşmaların yeri değildir. Meclis başkanlığı koltuğu, öyle her istediğine hakaret etme, aşağılama yeri hiç değildir. Başkanın belediye meclisinde, daha Sayın milletvekilimiz Tanju Özcan’la ilgili sarfettiği sözlerle ilgili olarak kendisini kınıyoruz. Başkanın eğer Sayın Milletvekilimizle ilgili sorunu varsa gitsin başka mekânlarda, basının veya kameraların önünde karşılıklı olarak sorununu halletsin. Bu konuda ısrar edecek olursa bu konuda tepkimizi artıracağımızın bilinmesini istiyoruz.” Dedi.

 

20 Şubattaki Protokol öncesinde

kavganın sona ermesi lazım

 

 

Daha sonra toplantıda TOBB tarafından Bolu’ya yaptırılması düşünülen lise ile ilgili olarak belediye meclis üyesi Naci Yörük tarafından basın mensuplarına bilgi verildi. Okulun maliyetinin 5-8 milyon lira arasında olduğunu söyleyen Yörük;”Bu Bolu için büyük bir yatırımdır.20 Şubat’taki protokol törenine gidecek olan Bolu heyetinin kavgalı bir şekilde bu törene gitmemesi gerekir. Ortada Okulun yapılacağı yer konusunda ciddi sorunlar var. Bu yüzden bir endişe taşıyorum. Öncelikli olarak Özel idarenin olduğu yerin yanındaki boş alanı okul yapılması için Bolu belediyesi girişimde bulundu. Bu yer hazinenin olmasına rağmen Bolu valiliği bu yeri vermeyeceğini Bolu belediyesine iletti. Birde Sümer mahallesinde Koç ilköğretim okulunun arkasındaki yer var. Bolu heyetinin Valilik ve Bolu belediyesi arasında böyle bir anlaşmazlıkla protokolu imzalamaya gitmesini doğru bulmuyorum. Biz CHP gurubu olarak her zaman bu tip yatırımların kentimize gelmesine gayret gösterdik. O yüzden bu okulun Bolu’ya mutlaka kazandırılmasını istiyor, Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz’ında bu konuda despotik tavırlarını bir kenara bırakarak daha yapıcı bir çizgiye gelmesini istiyoruz” biçiminde konuştu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124