banner120

CHP, Yılmaz’dan niçin kaçıyor?##hb_manset.gif

Türkiye genelinde popülaritesi giderek yükselen Cumhuriyet Halk Partisi aynı performansı Bolu’da gösteremiyor. Abant TV’ de yayınlanan “Abant Objektif” programına AK Parti ve MHP il başkanları katılırken...

CHP, Yılmaz’dan niçin kaçıyor?##hb_manset.gif

Türkiye genelinde popülaritesi giderek yükselen Cumhuriyet Halk Partisi aynı performansı Bolu’da gösteremiyor. Abant TV’ de yayınlanan “Abant Objektif” programına AK Parti ve MHP il başkanları katılırken CHP il başkanı Fügen Kara’nın katılmaması büyük tepki çekti. CHP kulislerinde “Bizim AKP ve MHP’den ne eksiğimiz var? Onların il başkanları Alaaddin Yılmaz’ın karşısına rahatça çıkarken bizim il başkanımız niye ondan köşe bucak kaçıyor. Bu parti sahipsiz mi?” görüşü ağır basmaya başladı.

 

Geçtiğimiz Cuma günü Abant TV’ de yayınlanan “Abant Objektif” programında büyük bir skandal yaşandı. Yerel seçimlere aylar kala Bolu’da faaliyet gösteren siyasi partilerin il başkanları Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz’ın karşısına çıkarak kentte yaşanan olumsuzlukları ve önerilerini canlı yayında dile getirme şansını yakaladılar. Gazetemiz yazarı Mustafa Cop’un sunduğu programa AK Parti Bolu il başkanı Ömer Sayın ile MHP Bolu il başkanı Mustafa Ramazan katılırken ana muhalefet partisi il başkanı Fügen Kara’nın katılmaması özellikle CHP’li seçmenden büyük bir tepki aldı. Programa günler öncesinden davet edilmesine rağmen somut bir cevap vermeyen “Gerekirse bir arkadaşımızı görevlendiririm” diyen Kara’nın böylesine önemli bir platformda partisinin Bolu ile ilgili öngörülerini dile getirmekten kaçınması büyük tepkiye neden oldu. Yalnızca bir oyla il başkanı seçilen ve göreve geldiği günden bu yana çizdiği silik görüntüyle dikkat çeken Kara’nın Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz’ın karşısına çıkamaması akıllara çeşitli soru işaretleri getiriyor.

 

2014 yerel seçimleri böyle mi kazanılacak?

 

Modern demokrasilerde iktidarda olan siyasal anlayışa karşı yakın markaj uygulamasıyla tanınan ana muhalefet partileri yaptıkları faaliyetlerle iktidara soluk aldırmazken Fügen Kara yönetimindeki CHP’nin bu *angajmana ne kadar uzak olduğu son aldığı tutumla bir kez daha ortaya çıktı. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın katıldığı ve Mustafa Cop’un hazırlayıp sunduğu programa Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın ve Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mustafa Ramazan katıldı. Programda başta turizm masaya yatırılarak çözümler dile getirildi ve vatandaşların konuyla ilgili talepleri değerlendirildi.

 

 *Toplumsal, siyasal bir eylemin içinde yer alma

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124