CHP’den sert tepki!

CHP basından sorumlu başkan yardımcısı Mehtap Özcan Mısırlıoğlu “Abant TV” de yayınlanan bir programda bir konuşmacının CHP Yöneticilerini  “Düşük Profilli” insanlar olarak nitelendirdiğini iddia...

CHP’den sert tepki!

CHP basından sorumlu başkan yardımcısı Mehtap Özcan Mısırlıoğlu “Abant TV” de yayınlanan bir programda bir konuşmacının CHP Yöneticilerini  “Düşük Profilli” insanlar olarak nitelendirdiğini iddia ederek;bu şahsı talihsiz sözlerinden dolayı kınıyoruzdedi.

 

CHP Bolu İl ve İlçe örgütü adına açıklama yapan basından sorumlu başkan yardımcısı Mehtap Özcan Mısırlıoğlu 11 Ocak 2013 tarihinde “Abant TV” de yayınlanan bir programda programa katılan konuşmacılardan birisinin CHP Yöneticilerini  “Düşük Profilli” insanlar olarak nitelendirdiğini iddia ederek; “ Adı geçen şahsı talihsiz sözlerinden dolayı kınıyoruz. Bu zat şunu bilmelidir ki, CHP Yöneticileri olarak bizler ideoloji sahibi ve yurtsever insanlarız. Her birimizde en azından bu sözü söyleyen şahıstan daha yüksek profilli ve karakterli insanlarız. Ayrıca adı geçen şahıs bu güne kadar yaptıkları, yazdıkları ve TV programında söyledikleri ile insani kalitesini ve profilini de kamuoyuna göstermiştir. Bu şahıs şunu iyi bilmelidir, biz bu ülkeyi kuran partinin üyeleriyiz. Yerel ve genelde iktidarda değiliz. CHP’ li olmanın bize sağladığı bir maddi veya başka türlü menfaat değildir. Bizleri bir arada tutan ilkelerimiz ve ideallerimizdir. Bu şahsın gönül verdiği partiyi ise bir arada tutan menfaat ve çıkarlardır. Bu anlamda “Menfaat ve çıkarlar” sebebiyle partili olunur zannedenlerin, ben başka bir göreve talip olmadan sadece yöneticilik görevi yapacağım diyenleri anlamaya kapasiteleri yetmeyecektir. Her iki cümlesinin birinde özür dileyen bir şahsa Hz. Mevlana’nın şu sözünü hatırlatmak isteriz. “Her lafa verilecek cevabımız vardır. Lakin önce lafa bakarız laf mı diye, sonra adama bakarız adam mı diye” Biz bu veciz sözün gereği olarak kendisine cevap vermeyi zul kabul ediyor, takdiri kamuoyuna bırakıyoruz.” Dedi.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128