CHP’li gençler demokrasi çağrısı yaptı

CHP Bolu Gençlik örgütlerinin Silivri Cezaevi’nde bulunun CHP’li milletvekilleri için topladıkları özgürlük dilekçeleri Bolu Postanesinden Silivri cezaevine gönderildi.   Cumhuriyet...

CHP’li gençler demokrasi çağrısı yaptı

CHP Bolu Gençlik örgütlerinin Silivri Cezaevi’nde bulunun CHP’li milletvekilleri için topladıkları özgürlük dilekçeleri Bolu Postanesinden Silivri cezaevine gönderildi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl örgütü, Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay’a bin adet mektup gönderdi. Partililer ve vatandaşlar tarafından yazılan bin adet mektubun Silivri Cezaevi’ne gönderilmesi için PTT’nin önünde buluşan CHP Bolu İl örgütü adına CHP Bolu il gençlik kolları başkanı Mehmet Fırat Kaya basın açıklaması yaptı. Kaya “Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal 490 gün halkın iradesine rağmen tutukludur. Peki vekillerimiz yani halkın iradesini tutukluğa mahkum eden bağımsız Türk mahkemeleri mi yoksa sözde demokrasi aşığı Tayyip Erdoğan mahkemeleri mi? AKP’nin ve başbakanın demokrasiden ne anladığını bilmiyoruz ancak demokrasiyi hangi amaçlar uğruna kullandığını çok iyi biliyoruz” dedi.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın her fırsatta CHP’yi darbecilikle suçladığını belirten CHP Bolu İl gençlik kolu başkanı Kaya; “80 darbesinde yüzlerce partilimiz hapis yatarken, işkence görürken, sen hangi mahkemede yargılandın? Sayın başbakan, sen hiç işkence gördün mü? AKP darbelere meydan okuduğunu söylüyor. Peki, AKP ve Sayın başbakan, Kenan Evren’e ceza verdi mi? Kendisine muhtıra veren Genelkurmay Başkanı’na ceza verdi mi? cezayı geçtik. O komutana devlet üstün hizmet madalyası verdi. Bu sefer soruyu biz soruyoruz; darbelere biz mi ortağız AKP mi?” şeklinde konuştu. Basın açıklamasının ardından 500’ü Mehmet Haberal’a, 500’ü de Mustafa Balbay’a iletilmek üzere toplam 1000 adet mektup Silivri Cezaevi İnfaz Kurumu’na gönderildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128