CHP’de aday bolluğu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’de resmen aday bolluğu yaşanıyor. Seçim tarihi açıklanalı henüz dört gün olmasına rağmen CHP kulislerinde şimdiden 10 kadar milletvekili aday adayının ismi konuşulmaya başlandı.

   CHP’de aday bolluğu

Haber: BMA

CHP’ye yakın kaynaklardan aldığımız bilgilere göre partide şimdiden ona yakın aday adayı çalışmalara başladığı belirtiliyor. CHP’nin mevcut milletvekili Tanju Özcan, Bir dönem partide genel başkan yardımcılığı yapmış olan Umut Oran, partinin son mahalli idareler seçimlerindeki Bolu Belediye Başkan Adayı Mehtap Mısırlıoğlu, İl Başkanı Kazım Karsu’nun Oğlu Cem Karsu, Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu, CHP Gerede İlçe Başkanı Yusuf Renkli, Eski ADD Başkanı Elfaz Temiz, Bolu’nun tanınmış isimlerinden Mehmet Karakaya ve Eski İl Başkanlarından Cahit Çıngı aday adaylığı için ismi geçen kişilerden sadece birkaçı.

CHP’nin son dönemde yaptığı siyasi hareketlerin toplum nazarında olumlu karşılanması ve partiye olan teveccühün artması sebebiyle aday adaylığı noktasında son yılların en yüksek sayısına ulaşılacağını kaydeden partiye yakın kaynaklar, bu sayının çok daha yüksek bir seviyeye çıkacağı görüşünde birleşiyorlar. Konuya ilişkin olarak görüşlerini aldığımız İl Başkanı Kazım Karsu, “CHP cumhuriyetin teminatı olan bir parti. Bu kadar aday adayı olması gayet normal. Kaldı ki partimizde ne kadar çok aday adayı olursa biz memnun oluruz. Demokrasi demek medeni cesareti olan her kişinin aynı demokratik şartlarda yarışmasına fırsat tanımak demektir. Bu yarışa partimiz bünyesinde giren tüm aday adayları bizim için önemli ve değerlidir. Genel merkezimiz aday belirleme yöntemin yakında açıklayacak. O sürece kadar tüm aday adaylarımızın teşkilatlar nezdinde çalışması işin doğası gereği normal ve elzemdir. Bize düşen ise tüm arkadaşlarımıza başarılar dilemek ve yardımcı olmaktır” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2018, 14:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128