CHP’de görev değişimi

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Örgütü Gençlik Kolları Başkanı Eda Bayraktar görevi genel başkan İrfan İnanç Yıldız'ın onayıyla Recep Asarkaya'ya devretti. Değişikliği bir basın açıklamasıyla duyuran Bayraktar yeni başkana başarılar diledi.

CHP’de görev değişimi

Uzun ve yorucu bir seçim dönemi geçirdiklerini belirten Bayraktar koalisyon için gönlünden geçenleri MHP’nin boşa çıkardığını söyledi. Bayraktar; “Tüm siyasal partiler gibi Cumhuriyet Halk Partisi örgütü olarak uzun ve yorucu bir seçim sürecini geride bıraktık. Şuan rölantide olan hükümet umuyorum ki en kısa zamanda en doğru yolla kurulur. Koalisyon alternatifleri sıralayıp herkesin bildiklerini tekrarlamayacağım. Gönlümden geçen koalisyon seçeneği MHP faktöründen ötürü zor görünüyor. Bu esnada Kemal Kılıçdaroğlu AKP'yi hükümet ortağı yaparak kısmen de olsa aklamamak için elinden geleni yapıyor. Derdinin makam, koltuk olmadığını; ülkenin çağdaş geleceği için gayret gösterdiğini hem koalisyon şartlarıyla hem de Bahçeli'ye götürdüğü başbakanlık teklifiyle gösterdi. Seçim öncesinde hesap sorulacak dediği hususun kapanmamasında ısrarcı. Keşke aynı ilkeli duruşu MHP de gösterse, bekliyoruz” şeklinde konuştu.

“RECEP ASARKAYA'YA VE GENÇLİK KOLLARI’NA BAŞARILAR DİLİYORUM”

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Cumhuriyeti kuranların partisi CHP'nin dinamik, atik, bilinçli, duyarlı, politik sosyal demokrat gençleri. Görevi devraldığım günden bu yana bu özelliklerin birinden bile taviz vermemeye özen gösterdim. Büyük lider Atatürk'ten kalan miras, sonsuz saygı duyduğum dürüst Ecevit'le nasıl 'demokratik sol' olduysa; o yolda ilerlemenin gerekliliğine inandım. Bu ruhla Cumhuriyet Halk Partisi kapısının her daim sola açık kalması gerektiğini düşündüm. Protokolün ve hiyerarşik dizilimin verimliliğine inanmadım. Halkın, 'seviyesine inilecek' bir yerlerde olduğunu düşünmedim. Yaşımı 24'ten 35'e yükseltecek kıyafetlerle büyüklerime benzemedim. Gençtim, kimseyi taklit etmeden genç kaldım. Bir ideolojiye körü körüne bağlı olmanın toplumsal yaralar açtığını gördüm. Okudum, yaşadım, gördüm ve hümanist oldum. Tüm genç arkadaşlarıma da tavsiyem budur.

Bizler oğulcuğuna bırakacağı gemiler, gayrimenkuller, kasalar dolusu milyonlar için halkını satan zihniyetin değil; kaçırılan uçakta oğlu olduğu halde 'devlet eşkıyaya taviz vermez' diyen namuslu İnönü'nün gençleriyiz. Ben, bana verilen görev süresince elimdeki bayrağı ileri taşımak için yürüdüm. Çünkü esas olan Cumhuriyet Halk Partisi idi. Şimdi taşımaktan gurur duyduğum bu bayrağı en az kendim kadar emin olduğum bir kardeşime veriyorum. CHP Bolu Gençlik Kolları'nın bayraktarlığını beni bu yolda asla yalnız bırakmayan, yeri geldiğinde benden fazla gayret gösteren Recep Asarkaya'ya devrediyorum. Genel Başkanımız Sayın İrfan İnanç Yıldız'ın onayıyla bugün gerçekleşen bu değişiklik Bolu örgütünü memnun edecek düşüncesindeyim. Umuyorum ki tüm yıpratma girişimlerinden uzak, temiz bir görev dönemi geçirir. Kendisine ve gençlik kollarına başarılar diliyorum. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2015, 18:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128