CHP’DE HAŞİM ULUSOY SESLERİ…

Geçtiğimiz günlerde merkez ilçe kongresini tamamlayan CHP’de sıra yeniden toplanacak olan il kongresine geldi. İmza toplama çalışmalarına başlayan delegelerin önümüzdeki günlerde kongre için çalışmalarını hızlandıracağı öğrenildi.

 CHP’DE HAŞİM ULUSOY SESLERİ…

ÖZEL HABER: FARUK ÇİDEM

Geçtiğimiz hafta sonu yüzlerce partilinin bir araya geldiği CHP Merkez İlçe Kongresinin ardından şimdi de CHP’de il kongresi çalışmaları başladı. Merkez ilçe delegelerinin olmadığı il kongresi geçtiğimiz yıl yapılmış ve milletvekili Tanju Özcan dahil pek çok kişi tarafından eleştirilmişti.

Merkez ilçe kongresini tamamlayan CHP’liler tüm partililerin katılımın olacağı il kongresini gerçekleştirmek için çalışmalara başladı. Parti içinde delege sayısının çoğunluğunu elinde bulunduran grubun adayının eski CHP il başkanı Haşim Ulusoy olduğu öğrenildi.

2013 yılında CHP’de Fügen Kara yönetiminin istifalar nedeniyle yönetimin düşmesinin ardından geçici olarak il başkanı olarak atanan Haşin Ulusoy, yapılan il kongresinde de Kazım Karsu’nun rakibi olarak çıkmıştı. O dönemki CHP Merkez İlçe’nin desteklediği Haşim Ulusoy az bir farkla seçimi kaybetmişti.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2016, 16:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
bb
bb - 5 yıl Önce

valla ben parti içinde delege sayısının çoğunluğunu elinde bulunduran gruptanım ama, haşi̇m u lusoy ismini ilk sizden duydum başkanlık için....:))))))

SIRADAKİ HABER

banner128