CHP’de ki Mikserler!

Kasım ŞAHİN yazdı...

CHP’de ki Mikserler!

Son günlerin tartışılan partisi haline gelen CHP’de mikserler ortaya çıktı. İlçe seçimini kazanan İlkay Gürkan’ın birlik beraberlik mesajlarından rahatsız olanlar, ortalığı karıştırmaya başladı.

İktidarın boşluk yaşadığı, başbakanın darbe yapılarak görevden uzaklaştırıldığı günümüzde, iktidar adayı CHP mikserler yüzünden karışmaya devam ediyor.

Çiçeği burnunda ilçe başkanının koltuğuna oturmadan mikserlerin yan çalışmaları rahatsızlık vermeye başladı.

Partinin başında mevcut il başkanı varken, il başkanından hiçbir açıklama gelmeden mikserler çomakları ellerinde başladılar arı kovanına sokmaya!

Kimse unutmasın ki, CHP’de İl Başkanı Kazım Karsu görevinin başındadır. Görevden ayrılmadığı gibi, görevden ayrılacağına dair bir tek açıklaması da yoktur.

Gazetecilere yakın biri ya da birileri ortaya çıkma hevesindeler. Kendi içinde mutlu olamayanlar, kendisiyle kavgalı olanlar, partiyi yaralayan, partide çeşitli çatışmaların odağı olanlar şimdi kaostan beslenme hevesindeler.

Eski İl Başkanı Haşim Ulusoy’u aradım, sordum. Kendisinin böyle bir talebi olmadığını, işlerinin başında olduğunu, işlerinin yoğunluğundan zaman ayıramayacağını ve böyle bir fikrini kimseyle paylaşmadığını, Aile işlerinin başına geçtiğini ve bu günden itibaren sadece aile işleriyle uğraşacağını söyledi.

Bu konuşma sonrası, bu yazıyı yazmam gerektiğine inanıyorum.

Arkadaş, çek elini CHP’den!

Arkadaş, bize emanet edilen ve Cumhuriyeti kuran CHP’ye kötülük etme!

Arkadaş, kaostan beslenmek istiyorsan git başka seçenekler bul!

Arkadaş, yeter artık, yeter…

Delegeler birini aday gösterebilir ama aday gösterilenin haberi olmaz mı? Olası bir erken genel kurul seçiminde aday göstermeyi düşündüğünüz kişi, salonda ben aday değilim derse ne yaparsınız?

Göbeğini kaşıyarak ortalığı karıştırmak kimseye yarar sağlamaz. Dün olduğu gibi bu günde kim aday olursa, kim aday olmayı düşünürse ve bayrağı taşırım derse sonuna kadar yanında olacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın.

Biz iktidar olmak istiyoruz!

Biz CHP iktidarını ve yurttaşlık bilincini halkımıza aşılamak istiyoruz.

Biz yangın yerine dönen ülkemizin yangınını söndürmek istiyoruz.

Biz halkça paylaşım, üretenin hakkının alın teri kurumadan almasını istiyoruz.

Kısaca biz Cumhuriyet’le kardeşçe yaşanabilir mutlu bir Türkiye istiyoruz.

Çekin ellerinizi partimizin içinden, partinin miksere değil iktidara ihtiyaca ihtiyacı olduğunu unutmayın…

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2016, 16:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
sabri er
sabri er - 5 yıl Önce

kasım bey yazınıza katılmamak mümkün değil inanın bahsettiğinin şahıstan bıktı artık chp liler. bu kadar terbiye sınırları zorlanmaz artık gitsin ve önünü açsın partinin

SIRADAKİ HABER

banner128