CHP’DE KİMLER ÖN SEÇİME GİRER

Kasım Şahin'in kaleminden...

CHP’DE KİMLER ÖN SEÇİME GİRER
30 Mart Yerel Seçimlerini ardından yaklaşık 11 ay geçti. Yerel Seçimler öncesi CHP’den Bolu Belediye Başkan adayı olarak sandıktan çıkan Mehtap Özcan Mısırlıoğlu’nun kesin gözüyle Belediye Başkanı seçildiği tahmin ediliyordu. Temayül Yoklaması öncesi birçok isim ön plana çıkmıştı. Cahit Çıngı, eski başkanlardan Yüksel Ceylan sandığa gitmiş ve Mısırlıoğlu büyük bir oy farkıyla sandıktan zaferle çıkmıştı.

Şimdi CHP’nin önüne yine bir sandık daha geliyor. Haziran 2015’de Genel Seçimler var. Siyasi partiler yavaş yavaş adaylarını belirlerken büyük bir heyecanda başlamış oldu. Şu an için benim çalışma alanım ve izlenimlerin CHP Bolu adına.

Son günlerde parti içersinde birçok olumsuzlukları Bolulu vatandaşlar, partililer gibi bende yakından takip ediyorum. İl İlçeyle küskün, kadını kolları ilçeyle küskün. Toplantı olur o katılmaz bu katılmaz, tören olur kimi gelir kimi gelmez. Eylem olur kimse gelmez. Parti sanki ortada kalmış gibi. Herkes birbiriyle küs. Birde bu yetmiyormuş gibi partililer birbirlerine dava açmaktan bile geri kalmıyorlar. Genç CHP’liler birbirine düşmüş, birbirlerini şikayet edip, disiplin kuruluna verip, partiden uzaklaştırılıyor.

Her neyse bunları bilmeyen yok Bolu’da. Gerçekten CHP nereye gidiyor bende anlamış değilim. Anlayan da varsa gelsin bir açıklasın. Neyse ben yine konuma döneyim.

Aldığım bir bilgiye göre CHP Genel Merkezinde 15 Şubat 2015 tarihinde Parti Meclisi toplanıyor. 20-25 Şubat tarihinde ise milletvekilliği aday adaylığı başvuruları başlıyor ve 22 veya 29 Mart tarihinde Bolu’da sandık başına gidilecek. Temayül yoklamasıyla Bolu’nun üç milletvekili adayı sandıktan çıkacak.

Benim aldığım duyuma göre şu anda 7 aday adayının ismi geçiyor. Bende bu adayları sizlere sunmakla görevliyim. Edindiğim bilgilere göre vekil olmasının avantajıyla birinci sırada Tanju Özcan gelirken sırasıyla diğer aday adaylarının isimleri şöyle. Ahmet Özcan, Necdet Gören, Nihat Başar, Cahit Çıngı, Özaydın Çetin ve Mustafa Aksoy...

Hadi bakalım hayırlısı.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2015, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER