CHP’de nefesler tutuldu

CHP Bolu belediye başkan adayının hangi yöntemle belirleneceği CHP üyelerinin en çok merak ettiği konuların başında geliyor. CHP’de 1418 noktadaki aday belirleme yönteminin Şubat sonu ya da Mart ayı başında açıklanması...

CHP’de nefesler tutuldu

CHP Bolu belediye başkan adayının hangi yöntemle belirleneceği CHP üyelerinin en çok merak ettiği konuların başında geliyor. CHP’de 1418 noktadaki aday belirleme yönteminin Şubat sonu ya da Mart ayı başında açıklanması bekleniyor. Şimdi CHP’de nefesler tutuldu ve heyecanlı bir bekleyiş dönemi başladı.

 

 

 

CHP’de gözler ay sonunda ya da Mart ayı başında açıklanacak olan aday belirleme yöntemi üzerine yoğunlaştı. CHP genel merkezine topladığı 2000 imzayla çıkarma yapmaya hazırlanan CHP Bolu belediye başkan aday adaylarından Yüksel Ceylan şu anda 1700 imzayı topladığını vurgulayarak; “Geçtiğimiz günlerde Mudurnu’ya gelen yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcımız Sayın Gökhan Günaydın 1418 noktadaki aday belirleme yönteminin Şubat sonu ya da Mart ayı başında belli olacağını söylemişti. CHP Bolu belediye başkan adayı ön seçim ya da merkez yoklama usulüyle belirlenecek. Ben ve arkadaşlarım daha sağlıklı olduğuna inandığımız ön seçim olgusu üzerinde ısrar ediyoruz. Yıllardan beri siyasetin içindeyim. Şu ana kadar hâkim gözetiminde yapılan önseçimle belirlenen bir adayın Bolu’da seçim kaybettiğini görmedim. Bu yüzden 2014 yılının Mart ayında gerçekleştirilecek olan yerel seçimler öncesinde CHP’nin belediye başkan adayının hâkim gözetiminde yapılacak bir ön seçimle gerçekleştirilmesinde sonsuz yarar görüyorum” dedi. CHP’li üyelerden topladığı 2000 imzayı Genel merkezdeki ilgili birimler kadar parti meclisi üyelerine de sunacağını vurgulayan Ceylan; “ Şu anda 1700 imza topladım.15 gün içinde CHP’li üyelerden topladığım imzaları CHP genel merkezine ve Parti Meclisi üyelerine sunacağım. Ben en sağlıklı aday belirleme yönteminin hâkim gözetiminde yapılacak bir önseçim olduğuna inanıyorum” biçiminde konuştu.

 

“Üye bazında önseçimi bekliyorum”

 

 

 

 

CHP Bolu belediye başkan aday adaylarından Mehtap Özcan Mısırlıoğlu bu konudaki düşüncelerini daha önce çeşitli platformlarda dile getirdiğini vurgulayarak; “Türkiye genelinde partimizde Şubat sonu ya da Mart ayı başında aday belirleme yönteminin il il açıklanacağını düşünüyorum. Üyelerimiz, ağırlıkta olarak Bolu belediye başkan adayının ön seçim metoduyla belirlenmesi gerektiğini düşünüyorlar. Bende bu görüşe katılıyorum. Bolu’daki aday belirme yöntemi YSK gözetiminde olmasa bile üye bazında bir önseçimle belirlenebilir. Ben bu konudaki umudumu koruyor ve bu olasılığı yüksek görüyorum” şeklinde konuştu.

 

”Her koşulda adayım”

 

CHP Bolu belediye başkan aday adaylarından Cahit Çıngı ise şu ana kadar resmi olarak aday adaylığını açıklayan tek isim olduğuna dikkat çekerek” Adaylık açıklamamda bu konudaki düşüncelerimi söylemiştim. Ben ön seçim ya da merkez yoklama usulleri de dâhil olmak üzere genel merkezimizin uygun göreceği her türlü aday belirleme yöntemine hazırım. Ben tüm bu olasılıkları düşünerek yola çıktım” diye konuştu.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128