CHP’de Tanju Özcan Zaferi…

7 Haziran tarihinde yapılacak olan Genel Seçimlerin heyecanı iyiden iyiye başladı. Dün 50. Yıl Ortaokulunda yapılan ön seçimde CHP adayları arasında kıyasıya yarış yaşandı. Ancak, sandıklardan Tanju Özcan büyük bir zaferle çıktı ve büyük bir oy farkıyla birinci sırada herkesin tahmin ettiği gibi yerini aldı. İlk belirlemelerde Burak Cop 4’üncü sırada yer alırken iddiaya göre Merkez ilçe gençlik kolları başkanı Eda Bayraktar ile birlikte seçim kurulana giderek itirazda bulundukları öğrenildi. Bolu Olay Gazetesi olarak halka yanıltıcı bilgi vermemek adına net olmadığı için rakamları vermiyoruz.

 CHP’de Tanju Özcan Zaferi…

Haber: Kasım ŞAHİN – Faruk ÇİDEM

CHP Bolu’da 7 milletvekili aday adayı büyük bir demokrasi şöleninin sınavını verdi. 50. Yıl Ortaokulunda yapılan ön seçimlere Tanju Özcan, Yusuf Renkli, Elfaz Temiz, Burak Cop, Oktay Türesin, Gülşah Şanlı ve Özaydın Çetin birbirleriyle muhteşem bir yarış içersine girdiler. Heyecanla tüm gelişmeler takip edilirken, sandıklardan büyük bir zaferle Tanju Özcan çıktı. Bir türlü net rakamların bulunamadığı ön seçide Yusuf Renkli’nin ikinci sıradan, Elfaz Temiz’in ise 3’üncü sıradan aday olduğu açıklandı. 4 oy farkla dördüncü sırada yer alan Burak Cop’un ise sayımlara inanmamasından sonra yanına Merkez ilçe gençlik kolları başkanı Eda Bayraktar’ı alarak Seçim Kurulu’na giderek itiraz ettikleri iddia edildi.

Ön seçim sonrası tebrikleri kabul eden ve birinci sırada büyük bir oy farkıyla yerini alan Tanju Özcan, CHP’li kadın üyelerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra tebrikleri kabul etti. Oyların sayılmasının ardından diğer aday adaylarını, İl başkanı Kazım Karsu ve İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz’ı alan Özcan, partililere şöyle seslendi; “Bugün bir demokrasi şöleni yaşattık. Ben hepinize çok teşekkür ediyorum. 2011’den daha yüksek bir oy oranı ile il genelinde yüzde doksan üyemizin desteği ile beni birinci sıraya oturttunuz. Bundan dolayı hepinize çok müteşekkirim. Ancak öyle görünüyor ki 2., 3. ve 4. sırada ki arkadaşlarımızın durumunu yeniden hesaplamak gerekecek. O noktada şimdilik bir şey söylemiyorum” dedi. Özcan’dan sonra bir açıklama yapan İl Başkanı Kazım Karsu, “Seçimin birincisi belli ama ikincisi üçüncüsü belli değil. Onun için tam neticeyi veremiyoruz. Hepinize kucaklar dolusu selam sevgiler” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2015, 18:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128