banner120

CHP’de Yörük Şoku!

CHP’li belediye meclis üyelerinin Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz ile Belediye başkan yardımcısı İhsan Ağcan aleyhine açtığı “Basın yoluyla hakaret” davasında dün çok ilginç bir gelişme yaşandı. Davayı açan CHP’li belediye meclis üyelerinden, Bolu belediyesi İmar komisyonu üyesi Naci Yörük davadan çekildiğini beyan etti. Bu durum diğer meclis üyeleri arasında büyük bir şokun yaşanmasına neden oldu.

CHP’de Yörük Şoku!
 Bolu belediyesinin CHP’li meclis üyeleriyle Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz ve Belediye başkan yardımcısı İhsan Ağcan arasındaki “Basın yoluyla hakaret” davasına dün Bolu adliyesinde devam edildi. Geçtiğimiz yıl mahkeme Yılmaz ve Ağcan hakkında beraat kararı vermişti. Daha sonra dava dosyası CHP’li belediye meclis üyelerinin avukatları tarafından temyiz’e gönderilmişti.Bu sırada Yargıtay “basın yoluyla hakaret” kanununda yapılan değişiklikler uyarınca dosyayı savcılığa göndererek yeniden incelenmesini istemişti.

Dünkü duruşmada mahkeme başkanı iddianameyi okurken, daha evvel beraat kararı verildiğini söylediği davanın Yargıtay tarafından bozulduğunu söyledi. Davacı olan CHP’li meclis üyelerinden Necati Yılmaz, Tülay Ertozan, Erhan Beykoz, İ. Hakkı Özgüneylioğlu, Nuri Ayhan ve Cahit Görüş şikayetçi olduklarını tekrar ettiler. Diğer CHP Meclis üyelerinden Rıdvan Şanlı, Hakan Özmen, H. Ekrem Serin ve Selim Çetin duruşmaya gelmediler. Duruşmada, CHP Meclis Üyelerinin Avukatları söz alarak, CHP’li Meclis Üyesi Naci Yörük’ün davadan çekildiğini söylediler. Başkan Yılmaz ve Yardımcısı Ağcan mazeret bildirerek duruşmaya katılmadılar. Duruşma 17 Eylül 2013 tarihine ertelendi.

 

Haberin içinden

 

 

Bolu belediye meclisinin CHP’li üyeleri 2011 yılında Bolu Adliyesine giderek Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz ve Bolu belediyesi başkan yardımcısı İhsan Ağcan hakkında “Basın yoluyla hakaret” davası açmışlardı.11 Mart tarihinde gerçekleştirilen Belediye meclis toplantısı sonrasında Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz ve Bolu belediye başkan yardımcısı İhsan Ağcan’ın bazı yerel gazetelere verdikleri demeçlerle kendilerine hakaret ettiğini ifade eden CHP’li meclis üyeleri “O dönem bu açıklamalara cevap vermeyeceğimizi, hakkımızı mahkeme yoluyla arayacağımızı ifade etmiştik. Biz Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz ve Bolu belediye başkan yardımcısı İhsan Ağcan’ın “Yazılı bir ileti ile kamu görevlisine zincirleme şekilde alenen hakaret” ettiğini düşünüyoruz. Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz ve Bolu belediye başkan yardımcısı İhsan Ağcan’ın bazı yerel gazetelere verdiği demeçlerde düşünce ve ifade özgürlüğü sınırlarının dışına çıkarak kamu görevlisi sayılan belediye meclis üyelerine hakaret ettiğini savunuyoruz” şeklinde konuşmuşlardı.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2013, 21:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
izzet  kavas
izzet kavas - 8 yıl Önce

naci yorük neden cekildi davadan benim evin mühedisi parayi sever yanliz kendisi yakisdiramadim kendisine gerci akp encümen üyesi gibi haraket ediyordu

VAGON
VAGON - 8 yıl Önce

normaldir ne beklenirki vardır bir güzel yanı bekleyelim görelim

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124