CHP’den “İktidara Hazırız” Mesajı

Tüm ülkenin heyecanla beklediği, 7 Haziran seçimlerine 7 gün kala Cumhuriyet Halk Partisi, İzzet Baysal Caddesi’nde gövde gösterisi yaptı. Kalabalık bir partili grupla caddeye çıkarma yapan CHP Bolu Milletvekili ve 1. sıra adayı Tanju Özcan, “Hedefimiz en az 2 milletvekilliği demiştik. Bu coşku ve heyecandan da anlaşılıyor ki, hedefimize ulaşmaya çok yakınız” diye konuştu.

 CHP’den “İktidara Hazırız” Mesajı

Mengen’de güne başlayan Özcan, Mengen Belediye hoparlöründen halka seslendi. Seçimlere sayılı gün kaldığını ifade eden Özcan, “Mengen’in ve tüm Bolu’nun sorunlarına çözmeye çok az kaldı. Artık 8 Haziran günü esnafın, köylünün, işçinin, emeklinin daha iyi yaşayacağı bir Türkiye geliyor” dedi. Özcan, konuşmasında kapatılan Pazarköy Belediyesi’nin iktidarları döneminde tekrar açılacağını da vurguladı.

İZZET BAYSAL CADDESİ’NDE CHP COŞKUSU

Mengen programının ardından, kalabalık bir partili grupla İzzet Baysal caddesinde toplanan CHP’liler, esnafı ziyaret etti. İş yerlerini tek tek ziyaret eden grup, “iktidara hazırız” mesajı verdi.

Esnafın yoğun ilgi gösterdiği 1. sıra adayı Tanju Özcan da, esnafın içinde bulunduğu sıkıntıyı aşmanın tek yolunun CHP iktidarından geçtiğinin altını çizdi. Seçimlerin sonuna kadar tempolarını düşürmeyeceklerini belirten Özcan, “Sonuçlar açıklanıncaya kadar heyecan ve coşkumuz devam edecek. İnşallah, emeklerimizin sonunda da iktidar olacağız. Heyecan ve coşkumuzu ondan sonra ülkeye hizmet için devam ettireceğiz” diye konuştu.

KARARSIZLAR CHP’DE BİRLEŞTİ

Daha önceki ziyaretlerinde kararsız olduklarını belirten birçok esnafın artık CHP’de karar kıldığını öne süren Özcan, “Bizim vaadlerimizin gerçekleşebilir olduğunu herkes gördü. Kampanyanın ilk başlarında ‘Kaynağınız nerede?’ diye soranlar şimdi bu soruyu sormuyor. Aksine ‘bu paralar verilmeyecek para değilmiş. Bunu anladık, oyumuz CHP’ye’ diye açıkça ifade ediyorlar. Bunun için çok mutluyum” diye konuştu.

KARACASU VE TAŞKESTİ’DE CHP COŞKUSU

CHP Bolu Milletvekili ve 1. sıra adayı Tanju Özcan, Karacasu’nun belde belediyesinin iktidarları döneminde kapanmasına izin vermeyeceklerini belirterek, Taşkesti’nin de ilçe yapılması için çalışacaklarını söyledi.

Bugünkü seçim çalışmalarına Karacasu’da başlayan Özcan, belde esnafını ziyaret etti. AKP döneminde yerel yönetimlerde çok hatalı bir politika uygulandığının altını çizen Özcan, kapatılan belde belediyelerin olduğu yerleşim yerlerinde çok büyük sıkıntı olduğunu söyledi.

İktidara gelmeleri durumunda Karacasu’nun belde olarak kalacağının sözünü veren Özcan, “Karacasu’nun belediyesinin kapatılıp, muhtarlığa dönüşmesini kesinlikle izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

TAŞKESTİ’DE CHP ÖNDE

Karacasu’daki çalışmalarının ardından Taşkesti’ye geçen Özcan, burada halka hitap etti. Coşkulu bir kitleye hitap eden Özcan, “Sizler, CHP’yi iktidar yaparsanız ben de Taşkesti’nin ilçe olması için elimden geleni yapacağım. Bana verdiğiniz desteği boşuna çıkarmayacağım” dedi.

Taşkesti fındığının desteklenmesi için geçen dönem Meclis’te birçok çalışma yaptığını vurgulayan Özcan, “Benim çalışmalarım sonucunda birkaç adım atılmaya başlandı. Eğer benim etkili muhalefetim ve gayretlerim olmasa iktidar partisinin Taşkesti’nin yüzüne bakacağı yoktu” dedi.

Esnaf ziyaretlerinde de bulunan Özcan’a Taşkestililerin ilgisi yoğun oldu. Sohbet ettiği vatandaşlardan CHP’nin Taşkesti’de birinci parti çıkacağı izlenimi edindiğini belirten Özcan, burada ve diğer tüm ilçelerde CHP’ye karşı büyük bir ilginin artarak devam ettiğini kaydetti.

Özcan ve kalabalık partili grubu, çalışma programlarını ev ve iş yeri ziyaretleri ile devam etti. HABER MERKEZİ


Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2015, 18:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Gülseren
Ahmet Gülseren - 5 yıl Önce

IMF’YE AVUÇ AÇILAN GÜNLERİ UNUTMA!
Bizim muhalefet hala proje ve çözüm üretmek yerine, eski Türkiye’nin popülist söylemleriyle kim ne veriyorsa iki katını vereceğim diyerek siyaset yapmakta ısrar ediyor. Sanki bu millet dağdaki terörün uzantısı HDP’yi tanımıyor, düne kadar dağdan gelen şehitleri düz ovada karşılayıp “Şehitler ölmez vatan bölünmez” diyerek milliyetçiliği başka kimseye reva görmeyenler kanka olup birbirlerine oy devşirmeye kalkıyorlar. Bunlar galiba Aziz Nesin’in bir dönem söylediği söze takılıp kaldılar. Beyler o söz eski Türkiye’de kaldı, bir türlü ayak uyduramadınız yeni Türkiye’ye! Oysa, yıllardır eziklik yaşadığı ABD’ye, Avrupa’ya, Rusya’ya, Çin’e karşı başı dik, onurlu, İMF’ ye avuç açmayan, Dünya’da en fazla mülteciyi (3 milyon) barındırabilen; milli uçağını, halikopterini, Tankını, otomobilini, hızlı trenini yapan ve kendine hedef seçen, Merkez Bankası rezervleriyle, kişi başı milli geliriyle Avrupa’da yaşanan ekonomik krize, komşumuz Yunanistan’nın iflasına rağm

SIRADAKİ HABER

banner128