CHP’den yeni alternatif çelenk…

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi CHP, ADD, Eğitim-İş, Çağdaş yaşamı Destekleme, Vatan Partisi ve Cumhuriyet Kadınları Derneği Bolu Şubesi, dün sabah yapılan törenlerde kendilerine çelenk koyma hakkı verilmemesi üzerine yine alternatif çelenk koyma eylemini gerçekleştirdiler.

CHP’den yeni alternatif çelenk…
Haber: Kasım ŞAHİN

Sabah yapılan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamalarının ardından 6 kuruluş bir araya gelerek dün saat 13.00’de Atatürk Anıtına alternatif çelenk koydular. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin ardından yaklaşık 70 kişilik gruba seslenen CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan;

“Bugün çok müstesna bir gün. Emperyalizme karşı büyük başkaldırının ilk adımlarının atıldı gündür. Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a adım attığı gün. Kazanılan savaş sonrasında bugün bayram olarak ilan edildi. Çok önemli bir bayramı kutluyoruz. Ancak burada sabah törenler vardı ve üzüldüğüm bir şey var. Bu bayram gençlik ve spor bayramı yani gençlere armağan edilmiş bir bayram. Buradaki resmi kutlamalarda birkaç tane genç vardı. Onların dışında en gençlerden bir tanesi bendim. Bu durum son derece rahatsız edici. Biz bu bayramlarımızı unutmayacağız da unutturmayacağız da. Başbakan geliyor diye her yeri kapatmışlar. Günlerdir bizimle Fener Alayı’nın tarihini değiştirmemiz konusunda ısrar ediyorlar. Cumhuriyet sevdalıları yürüyecek diye erteletmeye çalışıyorlar. Herkese sesleniyorum, gelin bu akşam Cumhuriyet sevdalıları olarak binlerce kişi yürüyelim” diye konuştu. Kalabalık grup daha sonra Atatürk Anıtı önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.


Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2015, 19:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128