CHP’li ÖZCAN: “Kaynağı Suriyeliye değil Mengenliye kullanacağız?”

CHP Bolu Milletvekili ve 1. sıra adayı Tanju Özcan, “AKP hükümeti bugüne kadar Suriyeliler için 5 milyar TL –eski parayla 5 katrilyon-para harcamış. Suriyeliye bu parayı veriyorsun fakat sıra Mengenliye gelince kaynak yok diyorsun” dedi.

CHP’li ÖZCAN: “Kaynağı Suriyeliye değil Mengenliye kullanacağız?”
AKP hükümetinin izlediği yanlış dış politika nedeniyle hem kendi vatandaşını hem de ülkeye çağırdığı Suriyelileri mağdur ettiğini kaydeden Özcan, “senin ülkende bu kadar yoksul, fakir, yetim varken kendi şahsi düşmanlığın uğruna bu kadar insanı ülkeye çağırdın, onlara milyarca lira harcadın. CHP iktidarında bu paralar Mengenli ve tüm Bolu’daki çiftçiye, esnafa, emekliye, işçiye aktarılacak” diye konuştu.

“KAYNAK VAR, KİMSE MERAK ETMESİN”

CHP Bolu Milletvekili ve 1. sıra adayı Tanju Özcan ve 2. sıra adayı Yusuf Renkli, AKP hükümeti tarafından hazırlanan Büyükşehir Belediyesi Kanun Tasarısı'yla, nüfusu 2 binin altına düşmesi nedeniyle belde iken köy statüsüne inen Mengen Pazarköy’ü ziyaretti etti.  Esnaf ziyaretinde bulunan Özcan ve Renkli’ye, Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, CHP Mengen İlçe Başkanı Şenol Ersoy ve çok sayıda partili eşlik etti.

CHP Bolu Milletvekili ve 1. sıra adayı Tanju Özcan, CHP iktidar olsaydı Pazarköy’ün Belediyesinin kapanmayacağını ve belde statüsünün devam edeceğini belirtti. Özcan, “fakat ne yazık ki, Mengen’de kapanan birçok kurum gibi Pazarköy beldesi de AKP hükümeti tarafından kapatıldı” diye konuştu.

AKP hükümetinin “aktaracak kaynak yok” bahanesiyle, birçok belde belediyesini kapattığını hatırlatan Özcan, “biz parayı emekliler, asgari ücretliler, çiftçiler için kullanacağız diyoruz, AKP ‘kaynak gösterin’ diyor. Sen 2 milyon Suriyeliye, 5 katrilyon kaynağı buluyorsun da biz mi emekliye para bulamayacağız? Kaynak var kimse merak etmesin” diye konuştu.

Özcan ve Renkli, partililerle birlikte Mengen’deki çalışmalarına, esnaf ve köy ziyaretleri ile devam ettiler. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2015, 19:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
adamın biri
adamın biri - 6 yıl Önce

chpliler milliyetci olmuş :))

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124