CHP’li Özcan sordu, işçiler yanıtladı…

CHP Bolu Milletvekili ve 1. sıra adayı Tanju Özcan, dünkü çalışmalarına İzzet Baysal Küçük Sanayi Sitesi’ni ziyaret ederek başladı. İşçilerle sohbeti sırasında, “1500 TL verilemeyecek bir para mı? Koskoca Türkiye Cumhuriyeti işçisine 1500 TL kaynak bulamaz mı?” diye soran Özcan’a, işçilerden ilginç yanıtlar geldi.

 CHP’li Özcan sordu, işçiler yanıtladı…

SARAY YAPTIRAN DEVLET, 1500 TL BULAMAZ MI?

Özcan’ın sorusuna, “Ne olur ne olmaz” diyerek ismini söyleyen ama soyadını söylemek istemeyen Abdullah adlı bir işçi, “Saray yaptıran devlet, işçisine 1500 TL bulamaz mı? Devlet istese 1500 değil, her ay 2500 TL de verir, 3000 TL’de verir. Ama işçiyi düşünen yok ki…” şeklinde cevap verdi.

MEMURA 3 BİN VERİYORSA, İŞÇİYE DE YARISINI VERSİN

Bir başka işçi ise, “Benim amcamın oğlu Ankara’da memur. Ayda 3000 TL alıyor. Ondan daha yüksek 4000 TL maaş alan memurlar varmış. Memura varken, işçiye niye olmasın. Memura verdiğinin yarısını da bize versinler. Oyum CHP’ye. Asgari ücreti 1500 TL yapacağına inanıyorum” diye konuştu.

“CHP’Lİ BELEDİYELERDE ASGARİ ÜCRET ZATEN 1500 TL”

Geçtiğimiz günlerde, eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın Bolu’ya yaptığı ziyarette “CHP kendi Belediyelerinde neden işçilere 1500 lira vermiyor” şeklindeki söylemini hatırlatan Özcan, “Eski Adalet Bakanı dersine çalışmadan Bolu’ya gelmiş. Niye mi? Çünkü CHP’li belediyelerdeki tüm işçilerimiz sendikalı. Artı olarak bir işçinin maaşı ikramiyelerle birlikte en az 2000 TL’yi geçiyor. Yani bizim CHP’li belediyeler, kendi işçisine zaten asgari ücreti 1500 TL yapmış. Şimdi sıra tüm Türkiye’de” diye konuştu.

CHP İKTİDARINDA SOMA’LAR OLMAZ

Soma’da yaşanan felakettin birinci yılında, hayatını kaybeden 301 işçiyi de rahmetle andığını ve ailelerine tekrar sabır dileğini ifade eden Özcan, CHP iktidarında, iş güvenliği konusunda hassas olacaklarını ve işyerlerine düzenli olarak denetim yapılacağını vurguladı. HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2015, 19:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128