CHP’li ÖZCAN: “Taşeron İşçi kadroya alınacak”

CHP Bolu Milletvekili ve 1.sıra adayı Tanju Özcan, taşeron sisteminin kaldırılacağı sözünü verdi. Özcan, “Taşeron tarihe karışacak, taşeron statüsünde çalışan işçiler güvenceli kadroya kavuşturulacak, iş cinayetleri ile tavizsiz mücadele edilecek” dedi.

 CHP’li ÖZCAN: “Taşeron İşçi kadroya alınacak”

Liderlerin miting alanlarına indiği ve seçim atmosferinin iyiden iyiye hissedilmeye başlandığı şu günlerde,  CHP Milletvekili Tanju Özcan da seçim çalışmalarını aralıksız sürdürmeye devam ediyor. Özcan, bugünkü çalışmalarına İl Örgütü ile birlikte Bolu Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya’yı makamında ziyaret ederek başladı.

“TAŞERON İŞÇİLİK TARİHE KARIŞACAK”

Özcan, Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaretinin ardından, Karayolları Genel Müdürlüğü 4. Bölgeye bağlı Çaydurt Bakım İşletme Şefliği’nde çalışan işçilerle bir araya geldi. İşçilerle öğle yemeği yiyen ve taşeron işçilik konusunda partisinin seçim vaatlerini anlatan Özcan, taşeron sisteminin bugünkü adının çağdaş kölelik olduğunu söyleyerek, “biz bu adaletsiz sistemi değiştireceğiz. CHP iktidarında taşeron işçilik diye bir şey kalmayacak. Bu sistem tarihe karışacak. İşçilerimize güvenceli iş sistemi gelecek ve kadroya alınacak” dedi.

“CHP İKTİDARINDA SOMA’LAR OLMAYACAK”

İşçilerin sendikalarda örgütlenmelerinin ve hak arama yollarının önünü açacaklarını, toplu sözleşme ve grev hakkının kullanılmasının önündeki engelleri kaldıracaklarını vurgulayan Özcan, işverenin de işçi örgütlenmeleri üzerinde baskı kurmasını önleyeceklerini ve sendikalı işçi çalıştıran işverenleri mali yönden teşvik edeceklerini belirtti.

İş kazalarında AKP döneminde patlama yaşandığının altını çizen Özcan, “bu hükümet döneminde Soma, Ermenek gibi maden facialarını ve daha birçok iş kazalarının yaşandığını gördük. Tersanelerde yüzlerce işçi öldü. Ocaklar battı, aileler perişan oldu. Bu kazaların en büyük sorumlusu, iş yerlerini tam anlamıyla denetlemeyen hükümet. Biz, CHP olarak iş kazalarının yaşanmadığı bir Türkiye kuracağız” diye konuştu.

Özcan ve beraberindekiler daha sonra Belediye -İş Sendikası’nı ziyaret etti. HABER MERKEZİ


Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2015, 20:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cemil Yavaş
Cemil Yavaş - 6 yıl Önce

şu anda çalışan tüm işçiler akp il başkanlığı referanslı. bunları mı kadroya alacak yoksa chp li leri mi ?

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124