CHP’lilerin davasından Özaydın çetin galip çıktı

CHP Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz, ceza almaya devam ediyor. CHP Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz’a, CHP İl Yöneticisi Özaydın Çetin’le olan hakaret davasından hapis cezası çıktı. Yıkılmaz, geçtiğimiz haftalarda Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin İka ile olan hakaret davasında da hapis cezası almıştı. Yıkılmaz bu seferde partilisi olan Çetin’e hakaret etmek suçundan 3 ay 19 gün hapis cezası alırken, tehditten beraat etti.

 CHP’lilerin davasından Özaydın çetin galip çıktı
Haber: Kasım ŞAHİN

Yıkılmaz ve Çetin’in Facebok üzerindeki kavgası, tarafların birbirlerine ağır ifadeler kullanmasıyla büyümüş ve mahkemeye taşınmıştı. Çetin’in Yıkılmaz’a açtığı hakaret davasının dördüncü duruşması, Bolu 4’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Mahkemede Yıkılmaz’a 3 ay 19 gün hapis cezası kararı çıktı. Hüseyin Yıkılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin İka ile görülen hakaret davasında da 2 ay 27 gün hapis cezasına çarptırılmıştı. Daha önceki benzer suçlar nedeniyle hapis cezaları paraya çevrilemiyor. Yıkılmaz’ın hakaret suçlamalarından aldığı cezalar 1 yılı geçtiği takdirde hapis yatmak durumunda kalacağı belirtildi.

Çetin’in yerel seçimleri sonrası facebook hesabında “Bugün genel merkezde yapılan ve yerel seçim sonuçlarının değerlendirildiği toplantıda Tanju efendi Bolu İl Belediye Başkanlığının kaybedilmesinin ASLİ ve TEK sorumlusunun kendisi olduğunu gizlemek için il yönetimi olarak bizlere çalışmadığımız suçlaması yapmıştır! Süreci yerelde seçmen, genel merkez düzeyinde yetkililer gözlemlemiştir. Hadi ordan. Sen hala milletvekili olduğun partiyi bile özümseyememişsin diyorum. Bu arada hodri meydan” yazmasıyla başlayan tartışma, Yıkılmaz’ın Çetin’e ağır ifadeler yazmasıyla devam etmiş ve kamuoyunu uzun süre meşgul etmişti. CHP’lilerin savaşından Özaydın Çetin galip çıkmış oldu.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2015, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128