CHP’yi gören var mı?

Kasım Şahin'in Kaleminden...

 CHP’yi gören var mı?

Bolu CHP’de son zamanlarda ilginç olaylar yaşanmaya başladı. Bu ilginç olaylar süreci Belediye Başkanlığı’nı kaybeden Mehtap Özcan Mısırlıoğlu dönemine rastlar.

İl Merkezinde büyük bir oy farkıyla belediye başkanlığını kazanan Alaaddin Yılmaz’dan sonra CHP İl teşkilatı ile Merkez ilçe teşkilatı arasında adeta soğuk savaş başladı. Merkez ilçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz sanki seçimi kazanmış gibi, “Ben ilçelerde gereğini yaptım 3 ilçe ve beldeyi kazandım” havasına girerken, adeta İl yönetimine sırtını döndü.

Evet, Bolu CHP’ye bir şeyler olmaya başladı. Sanki büyük bir fırtınaya çarpılan CHP’de dağılmalar başladı. Yerel seçimi kaybeden CHP’de bu seferde İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis üyeliklerine gösterilmeyen, daha doğrusu sıralamaya alınmayan CHP’liler küskünlük yaşıyor. Aday adaylarından bazıları partiye bile uğramaz olduğu gibi, kimileri ise sürekli olarak sağda solda kulisler yapmayı sürdürdü. Bu haliyle, fırtına bir türlü sessizliğe dönüşmüyor hatta şiddetini daha da artıyordu. Bunlar yaşanırken bu seferde CHP’yi Kurultay heyecanı sardı. Bir grup Kemal Kılıçdaroğlu’nu bir grup da Yalova Milletvekili Muharrem İnce’yi destekleme kararı aldı.

CHP Bolu’da yeni ayrışmayla yine küskünlükler hatta dargınlıklar iyiden iyiye artmaya başladı. Kurultay bitti, Kemal Kılıçdaroğlu bir kez daha Genel Başkan oldu. İnceciler üzgündü. Hatta kurultay öncesi CHP’nin eski Genel Başkanı Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın Bolu’ya gelişinde bile ortam gerilmişti.

Kimileri isteksiz şekilde parti binasına gelmek zorunda kaldı. Atatürk’ün kurduğu CUMHURİYET HALK PARTİSİ’nin Bolu’da bu hallere düşmesi Bolu halkının da büyük dikkatlerini çekti ve çekmeye de devam ediyor.

Dün gördüğüm manzara ise gerçekten çok üzücüydü. CHP İl Başkanlığı, 17-25 Aralık soruşturmalarının üzerinin kapatılmasını protesto etmek amacıyla Atatürk Anıtı önünde toplandı. Toplandı ama gerçekten böyle bir toplanma olmasa daha iyi olacaktı. Neden mi? Böyle büyük bir yolsuzluk ve rüşvet olayının üzerinin kapatılması, Türkiye hatta dünya çapında büyük olaydı ve CHP’den sadece eski kurmaylar, eski CHP’liler ile İl Genel ve Belediye Meclisi üyelerinden başka hiçbir kimse yoktu.

CHP Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz, Merkez ilçe yönetimi, Gençlik Kolları, Kadın Kolları neredeydi, ne amaçları vardı da protesto desteğine gelmemişlerdi! Hatta gözümden kaçmayan en büyük olay ise koskoca CHP’de 3 tane bayan üyenin katılmış olmasıydı.

Çok üzüldüm gerçektene çok üzüldüm ve şunu sormaktan da kendimi tutamıyorum. CHP’yi gören var mı? Uyanın CHP Bolu İl, Merkez İlçe, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları… Önünüzde ülkenin yarınlarına dair çok önemli büyük bir Genel Seçim var.

Benden hatırlatması.   

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2014, 11:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 6 yıl Önce

chp boluda yeniden yapılanmalı

tiknettin Altıparmak
tiknettin Altıparmak - 6 yıl Önce

baştan sona yanlislarla dolu bir yazı. een basit örneği merkez ilçe başkanının 3 ilçe kazandım diyip havaya girdiği iddiaları. adadı üstünde merkez ilçe bolu il merkezinden sorumlu. bu arada yandaş sabahın bolu muhabirinin chp'yi bu kadar düşünmesi gözlerimi yaşarttı

SIRADAKİ HABER