Çift sıra parklara ceza yağdı

Bolu’da trafik sorunu her geçen gün sorun yumağı haline gelirken birde bunlara ana arter üzerinde çift sıra park yapan sürücüler eklendi. Çift sıra parklar yüzünden ana caddelerde araç geçişleri zorlanırken Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri ise kurallara uymayan bu sürücülere ceza yağdırdı.

 Çift sıra parklara ceza yağdı

Haber: Kasım ŞAHİN

İzzet Baysal Caddesi’nin araç trafiğine kapatılmasının ardından Bolu’nun trafik yükü Cumhuriyet Caddesi çekmeye başladı. Ancak, bu cadde üzerinde ise bazı sürücülerin çift sıra park yapması nedeniyle trafik akında zaman zaman durağan anlar da çoğalmaya başladı. Yapılan çift sıra parklar nedeniyle ulaşımda aksaklıklar meydana gelirken, bu sorunu çözmekte Zabıta’nın yerine Trafik ekiplerine kaldı.

Çift sıra parklar nedeniyle yaptığımız haber üzerine denetimlerini arttıran Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü’nün başarılı ve deneyimli ekipleri çift sıra park yaparak kurallara uymayan sürücülerin araçlarını tek tek fotoğraflama yaparak 80’er lira para ceza yazdı. Dün yapılan denetimlerde Cumhuriyet Caddesi üzerinde çift sıra park yapan 15 araca toplam Bin 200 TL para cezası yazıldı. 

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2014, 20:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER