Çiftçilerden koronaya inat üretim

Covid-19 salgınında üretimin aksamaması için özel izin verilen üreticiler tarlalarında bayramda da çalışmaya ve üretmeye devam ediyor. Çiftçiler korona dışında birde zirai don olayıyla boğuşuyor.

Çiftçilerden koronaya inat üretim

Haber: Erdal Tanrıverdi

Korona virüs salgını sonrası tarımsal üretimin aksamaması için çiftçilere yönelik yapılan düzenleme sonrası çiftçilere üretim izni verilmişti. Tarlasında, bahçesinde üretim için çalışmalarını sürdüren çiftçiler, ülkenin kurtuluşunun üretimden geçtiğini söyledi. Silajlık mısır, saman ve sebze üreticileri bayramın üçüncü günü tarlalarında ve bahçelerinde üretime ve ekonomiye katkı sunmak için sıcak altında çalışmaya devam ettiler. Ailesi ile birlikte silajlık mısır üreten vatandaş, “Ülkemizde ekonominin durmaması amacıyla kendi tarlamızda aile bireylerimiz ile ekonominin yürümesi için tarlamızda çalışıyoruz” dedi.

Kamil Uygun, koronaya inat üretmeye devam edeceklerini söyledi. Uygun, “Korona virüs dünyada ekonomiyi etkiliyor. Etkilediği için de biz inanıyoruz ki, üretim oldukça ülkenin ekonomisi kalkınır diye düşünüyoruz. Ne korona, ne virüs bizi üretimden durdurmaması gerekiyor. Üretici her zaman üretmesi gerekir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2020, 13:27

Volkan Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER