Çiftçilerin sorunları yerinden tespit ediliyor

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü gece eğitimi çalışmalarına devam ediyor. Bu çalışmalarla beraber çiftçilikle uğraşan köylülerin ihtiyaçları, eksiklikleri, sorunları gün...

Çiftçilerin sorunları yerinden tespit ediliyor

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü gece eğitimi çalışmalarına devam ediyor. Bu çalışmalarla beraber çiftçilikle uğraşan köylülerin ihtiyaçları, eksiklikleri, sorunları gün yüzüne çıkıyor.

Bolu merkeze bağlı köylerde çiftçilerin sorunlarını öğrenmek ve güncel bilgiler hakkında o günün ihtiyaçları doğrultusunda gerekli bilgileri aktarmak amacıyla İl Müdürlüğü tarafından bir şube müdürü, veteriner hekim, ziraat mühendisi,  sosyolog ve teknik elemandan oluşan ekipler kurularak gece eğitimleri gerçekleştiriliyor. Bundan önce toplam 19 köyde 350 çiftçiye gerçekleştirilen gece eğitimlerinde üreticilerin sorunları dinlenmiş ve bilgilendirilmesi yapılmıştı. Vakıfgeçitveren ve Yenigeçitveren köylerinin üreticilerinin katıldığı 20. gece eğitimi; İl Müdürü İsmail Taş, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Nuray Karatepe, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Alpaslan Akpınar, Veteriner Hekim Mustafa Turhan ve Banu Kabadayı, Ziraat Mühendisi Gülriz Ersöz, Tekniker Sabri Yüksel ve Sosyolog Melda Kaplan’ın katılımıyla gerçekleşti. Toplantıya çok sayıda üretici katıldı. İl Müdürü İsmail Taş eğitim çalışmalarının gece eğitimi şeklinde yapılmasıyla; çiftçilere daha fazla zaman ayırma imkânı bulduklarını vurgulayarak;  çiftçilerin sorunlarını yerinde tespit ettiklerini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER