Cihan solunum cihazında yaşam mücadelesi veriyor

Bolu’nun Gerede ilçesi 100. Yıl Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi 12 yaşındaki Cihan G. Babasına ait ruhsatsız tabancayla oynarken kendisini başından vurmuş ve ağır yaralanmıştı. Olay sonrası İzzet Baysal Devlet Hastanesinde ameliyata alınan küçük öğrenci Yoğun Bakım Servisine kaldırılarak solunum cihazına bağlandı. Küçük Cihan yaşam mücadelesini 4 gündür sürdürüyor. Gözü yaşlı aile doktorlardan gelecek olan müjdeli haberi bekliyor.

Cihan solunum cihazında yaşam mücadelesi veriyor
Haber: Kasım ŞAHİN

Büyük üzüntüye neden olan 4 gün önce  Gerede ilçesi Yeni Mahallede meydana geldi. Ailesi ile birlikte yaşayan 12 yaşındaki Cihan G., öğrenim gördüğü okulun öğle tatilinde eve geldi. Salonda bulunan çekmecenin içersinde bulunan babası Kemal G.’ye ait ruhsatsız tabanca ile evde oynayan Cihan G., bir anda tetiğe basarak kazayla kendini başından yaraladı. Kanlar içinde yerde kalan Cihan G. evde bulunan annesi ve komşuları tarafından Gerede Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

 İlk müdahalenin ardından Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi’ne sevk edilen Cihan G., hemen ameliyata alındı. Cihan G’nin babası Kemal G. ve annesi Lütfiye G. hastanede sinir krizleri geçirdi. Küçük yaştaki çocuğun sağlık durumu ciddiyetini korurken, Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu ekipleri anne ve bananın parmaklarından barut izi olup olmadığını tespit etmek için örnek aldı. Polis olayla ilgili inceleme başlattı.

 Babasına ait ruhsatsız tabanca ile oynarken bir anda tetiğe basması sonucu başından ağır yaralanan 12 yaşındaki Cihan G. Geçirdiği ameliyat sonrası yoğun akım servisine kaldırılarak solunum cihazına bağlandı. Doktorlar küçük öğrenciyi hayata bağlamak için elinden gelini yaparken anne ile baba ise yoğun bakım servisinin önünde doktorlardan gelecek müjdeli haberi bekliyor. Diğer yandan Olay Yeri İnceleme Bürosu tarafından anne ile babadan alınan parmak izleri ise önce Gerede İlçe Emniyet Müdürlüğüne ardından da Ankara Kriminal Laboratuarına gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2015, 19:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128