Çin Heyeti İşbirliği İçin TSO’da

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang, beraberinde Çin’in önde gelen firmalarının temsilcilerinden oluşan bir heyet Ticaret ve Sanayi Odası’na bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette Bolu ve Çin firmaları arasındaki ticari işbirliğini geliştirmeye yönelik işbirliği seçenekleri üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.

Çin Heyeti İşbirliği İçin TSO’da
Haber: Semih BAYKAL 
Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang’a, Ticaret ve Sanayi Odası ziyaretinde Büyükelçilik Ekonomik ve Ticaret Müsteşarı Zhu Guangyao, Türkiye Çin Sanayi ve İşadamları Derneği Başkanı Zhou Yan Quan ve Çin’in enerji, lojistik, inşaat ve mühendislik sektörlerinde faaliyet gösteren önemli firmalarının temsilcilerinden oluşan bir işadamı heyeti eşlik etti. 
Ticaret ve Sanayi Odası Kabul Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, Başkan Yardımcıları Mustafa Özkoparan ve Lebibe Özçağlar, Yönetim Kurulu Üyeleri Hakkı Fidan, Ercan Albayrak ve Melih Yaman, Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Kaşka, Organize Sanayi Bölge Müdürü Mustafa Gülen, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Bolu Yatırım Destek Ofisi Uzmanları Tolga Kaya ve Refik Özkorkmaz, UND Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Gülen, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Nükleer Radyasyon Dedektörleri Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof.Dr. Ercan Yılmaz ile İlimizde faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
İlk olarak konuk Çin heyetinde yer alan işadamlarının ve firmalarının kendilerini ve faaliyet alanlarını tanıtmalarıyla başlayan ziyarette Büyükelçi Yu Hongyang ve beraberindeki heyeti Bolu’da ve TSO’da konuk etmekten büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden TSO Başkanı Türker Ateş, konuklara Bolu ekonomisi ve sektörel yapısı ile yatırım olanakları hakkında bilgiler aktardı. Çin’in dünya ekonomisinin önemli yapıtaşlarından ve pazarlarından birisi durumunda olduğunu kaydeden TSO Başkanı Ateş, Bolu’nun üzerinde bulunduğu coğrafi konumu itibariyle yakın çevresinde Türkiye nüfusunun dörtte birinin yaşadığını ve yatırımcılar için özellikle stratejik alanlarda yapılacak olan yatırımlarda önemli bir fırsat sağladığını ifade etti. Ateş, bundan sonraki süreçte de Çin ile Bolu firmaları arasındaki ekonomik ve ticari işbirliğini geliştirmeye yönelik çalışmalara Oda olarak aktif katkı ve destek sağlamaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.
Konuşmalardan sonra firmalar arasında ikili bilgi alışverişi ve görüşmeler yapıldı. Ziyaret sonunda Büyükelçi Yu Hongyang tarafından TSO Başkanı Türker Ateş’e el yapımı fincan seti hediye edilirken, Başkan Türker Ateş de Hongyang’a ziyaret anısına tabaklı bir şilt takdim etti.


Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2016, 18:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128