Çınar; “Eğitim-İş olarak konunun takipçisi olacağız”

Milli Eğitimde tehdit skandalı haberimiz, Bolu’da infial yarattı. Sendikalar haberim üzerine tepki açıklamalarında bulundu. Eğitim-İş Bolu Şube Başkanı Hülya Çınar; “Sendika olarak konunun takipçisi olacağız” dedi.

Çınar; “Eğitim-İş olarak konunun takipçisi olacağız”

Haber: Kasım ŞAHİN

Çınar, gazetemizde yayınlanan haber üzerine şu açıklamada bulundu; “Gazetenizde yayınlanan bu haber eğer doğruysa,  eğitim - öğretimin sorunlarına bir yenisi daha  eklenmiş demektir.  Zaten eğitim alanında yeterince sorun yaşadığımız şu günlerde bir de böyle yönetici mobingleriyle mi uğraşacağız. 

Milli Eğitim Müdürlüğümüz derhal bu yanlışı düzeltmelidir.  Aksi takdirde biz de Eğitim - İş olarak konunun takipçisi oluruz. 

OHAL dönemi  yöneticileri kurtarma  dönemi midir?  OHAL var deyip yönetici istediği usulsüzlüğü  yapabilir mi?

Üstelik bakanlığın 14. 08. 2017 tarihli geçici görevlendirmeler genelgesinde açıkça  görevlendirmeler norm fazlası öğretmenler arasından olacak diye belirtilmişken,  norma dahil olan öğretmenlerin de görevlendirilmesi genelgeye de aykırıdır. 

Milli Eğitim yöneticileri midir bu usulsüz uygulamalardan ve öğretmenleri tehdit yoluyla zora sokmaktan uzaklaşmaya çağırıyoruz. Milli eğitim çalışanları olarak hepimiz birlik içinde olmazsak ÜLKE BİRLİĞİ  dolma.  Eğer isteğiniz gerçekten ülke birliği  ise” diyerek açıklamasını bitirdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2017, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER