Cinayet işledi kendine evlenmek için kadın istedi

Bolu’nun Kıbrıscık ilçesinde komşusu 77 yaşındaki Hamdi Beyde’yi av tüfeğiyle öldürdükten sonra Kastamonu ilene kaçan katil zanlısı 6 çocuk babası Mehmet Akman’ın, evlenmek için yaşlı bir kadından, kadın istediği ortaya çıktı.

Cinayet işledi kendine evlenmek için kadın istedi

Haber: Kasım ŞAHİN

30 Haziran 2017 tarihinde kendisine ağır küfürler ettiği gerekçesiyle komşusu Hamdi Beyde’yi av tüfeğiyle öldüren ve daha sonra olay yerinden firar ederek önce Kastamonu, Düzce, Gebze, İstanbul ve Antalya Kemer’e kaçan, Kemer ilçesinde yakalandıktan sonra Bolu’ya getirilen Mehmet Akman’ın Bolu Ağır Ceza Mahkemesindeki, “Kasten adam öldürmek” suçlamasıyla duruşmasına devam edildi.

Mahkemede tanık olarak dinlenen Ferhat Sarıer’in ifadesi şok etkisi yarattı. Sarıer, ifadesinde katil zanlısının cinayet sonrası Kastamonu’ya gelerek, Babaannesi Fatma Başer’in evine geldiğini belirterek; “Mehmet Akman, babaannemin evine gelerek babaanneme evlenmek istediğini ve bir kadın bulmasını talep etti. Çok şaşırdım bu duruma. Babaannem kendisine bu konuda bir vaatte bulunmadı. Akman, bir gece evde kaldıktan sonra öğle saatlerinde evden ayrıldı” dedi. Bu ifade hem mahkeme heyetini hem de davacı olan Beyde ailesini şok etti.

Duruşmaya müdahil olarak katılan Hamdi Beyde’nin kızı Sabahat Özdemirel, babasının katiline en ağır cezanın verilmesini isteyerek; “Bu katil evimizin ocağını yıktı. Kıskançlıktan babamı öldürdü. Bizim yaşantımızı kıskandı, mal varlığımızı kıskandı. Kendisi ve ailesi perişandı. Bu yüzden cani adam babamı öldürdü” derken mahkeme heyetinden söz isteyen Hamdi Beyde’nin eşi Semiha Beyde’de, katil zanlısını lanet yağdırarak; “Benim kocam 27 sene mübaşirlik yapan birisi. Çok sevilirdi. Cani katil bizim ciğerlerimizi yaktı. Birde utanmadan Kastamonu’ya gidip kendisine evlenmek için kadın istemiş. Kocamı vurduğunda, kocamdan çıkan saçmalar evimizin duvarını bile delik deşik etti. Duvarlara bile bakamıyorum. En ağır cezayı vermezini ve hapishanede çürümesini istiyorum” dedi.

Yaklaşık 4 saat süren duruşmada 14 tanık dinlendi. Duruşma eksik evrakların tamamlanması için 7 Haziran 2018 tarihine ertelendi.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2018, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER