banner120

Çıngı Tiyatro oyuncularıyla buluştu

CHP Bolu belediye başkan aday adayı Cahit Çıngı Bolu’da zor şartlarda çalışan tiyatro oyuncularıyla buluşarak dünya tiyatrolar günlerini kutladı.   CHP Bolu belediye başkan aday adayı Cahit Çıngı...

Çıngı Tiyatro oyuncularıyla buluştu

CHP Bolu belediye başkan aday adayı Cahit Çıngı Bolu’da zor şartlarda çalışan tiyatro oyuncularıyla buluşarak dünya tiyatrolar günlerini kutladı.

 

CHP Bolu belediye başkan aday adayı Cahit Çıngı “27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü” nedeniyle Bolu’lu tiyatro oyuncularıyla bir araya geldi. Günün anlam ve önemiyle ilgili olarak konuşan Çıngı; “27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü sebebiyle, Bolumuzda zor şartlar altında tiyatro sanatını icra etmek için emek veren tiyatrocularımız ve gençlerimizle birlikteydik. İlk olarak AİBÜ öğrenci Tiyatro Toplulukları olan ATİT (AİBÜ Tiyatro Topluluğu) Yaratıcı Drama Topluluğu ve GEST (Genç Sanatlar Topluluğu) üye ve yöneticileri ile birlikte üniversitemizde ve Bolu'da tiyatronun sorunlarını dinledik, düşünce ve isteklerini öğrendik, fikirlerimizi paylaştık. Toplantıdan çıkan en önemli söz, "Keşke bugün burada değil, sahnede olsaydık" sözü oldu. Devamında ise Sn. Onur Yamak'ın ve ekibinin uzun yıllardır büyük bir emekle ayakta tuttuğu Bolu Bölge Tiyatrosu oyuncuları ile, kendi düzenledikleri Tiyatrolar Günü Eğlencesine katıldık. Toplumun aynası olan tiyatro sanatının genç arkadaşlarımızla ne kadar dinamik ve mutluluk verici olduğunu bir defa daha gördük. Bu güzel günü bizlere yaşattıkları için değerli tiyatro emekçilerimize teşekkürü bir borç biliyor, sanatsever bir Bolu'yu el ele vererek yaratacağımıza inanıyoruz.” Dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124