Çıngı, Yılmazı “ayrımcılıkla” suçladı

CHP Bolu belediye başkan aday adayı Cahit Çıngı Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz’ın kendi görüşünden ya da partisinden olmayan insanları ötekileştirmeye çalıştığını iddia ederek “Belediye...

Çıngı, Yılmazı “ayrımcılıkla” suçladı

CHP Bolu belediye başkan aday adayı Cahit Çıngı Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz’ın kendi görüşünden ya da partisinden olmayan insanları ötekileştirmeye çalıştığını iddia ederek “Belediye Başkanı bölücülük yapıyor. Belediye Başkanı Bolu’da yaşayan insanları birbiriyle düşman göstermeye, cepheleştirmeye çalışıyor.” Dedi.

 

CHP Bolu belediye başkan aday adayı Cahit Çıngı Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz’ın 4 Şubat günü Abant İzzet Baysal Üniversitesi rektörünün de bulunduğu bir toplantıda yeni yapılacak Adliye sarayının yeni yeri ile ilgili sürece dair bir soru üzerine sahibi olduğu Biber Restaurant’ı da dâhil ederek konuyu bambaşka bir yöne çektiğini iddia etti. Çıngı; “Açıklamayı birlikte izledik. Ben buradan açıkça ifade ediyorum ki Belediye Başkanı bölücülük yapıyor. Belediye Başkanı Bolu’da yaşayan insanları birbiriyle düşman göstermeye, cepheleştirmeye çalışıyor. Yaptıkları, konuştukları o makama gelmiş bir kişi için en hafif ifadeyle ahlak dışı. Sahibi olduğum Biber Restaurant 2007 yılı Ocak ayı itibariyle açılmıştır. Açılışını da Sayın Başkan kendisi yapmıştır. Aynı yıl açılan bir diğer işletmem olan MADO Cafe’nin açılışını da Alaaddin Bey yapmıştır. Her iki açılışında da Bolu’nun böyle işletmelere duyduğu gereksinimi dile getirmiş, övgüler dizmiştir. Biber Restaurant 6 yıldır kalitesini bozmadan Bolu halkına ve onların misafirlerine hizmet etmektedir. Bu süre içerisinde kendisi de sayısız kez lokantamızda yemek yemiştir. Her geldiğinde tarafımızdan gerektiği şekilde ağırlanıp giderken de aynı şekilde uğurlanmıştır. Hatta Sayın Baro Başkanımızın Ankara’dan gelen misafirleri ile yenen yemekten sonra da Belediye Başkanımız lokantamıza gelmiştir. Alaaddin Bey’i uzun yıllardan beri tanırım. CHP İl Başkanı olduğum, daha sonra partimden ayrı kaldığım dönemde kendince sayısız iltifatlarda bulunmuş; doğru, düzgün insanların partiden dışlandığını ifade etmiştir. Ben de yapım gereği bu sözlerini tebessümle cevaplamışımdır. Hatta benim İnşaat Mühendisleri Odası Bolu Temsilcisi olmam için hazırlanan metne meslektaş olarak ilk imza atan da kendisidir.” Şeklinde konuştu.

 

Elinden gelse onun lokantasına gidilmez diye fetva çıkartacak

 

Çıngı; “Bu süreçte benim partime tekrar dönmem ve Belediye Başkanı Aday Adayı olmam Alaaddin Bey’in değer yargılarını birden değiştirmiştir. Cahit Çıngı birden kendisinin gözünde kötü biri olmuştur. Elinden gelse onun lokantasına gidilmez, yemek yenilmez diye fetva çıkartacak. Şunu herkes çok iyi bilmeli ki Belediye Başkanları seçilinceye kadar partili, fakat seçildikten sonra bütün Bolu’nun Belediye Başkanıdır. Ama bu söylem ne yazık ki Alaaddin Yılmaz için geçerli değildir. Onun gözünde kendisinin yanında olanlar ve karşısında olanlar diye ayrımcılık vardır.” Dedi.

 

Altı yıldır seçkin isimleri ağırladım

“Ben 28 yıldır Bolu’dayım” diyen Çıngı; “ 28 yıldır da Bolu’da ticaret yapıyorum. Bu süre içinde de Bolu’da esnaf arkadaşlarımla ayrım gözetmeksizin alışverişim olmuştur. Aynı şekilde Bolulular da benim siyasi kimliğime değil, yaptığım işe bakarak alışveriş yapmışlardır. Altı yıldır Biber Restaurant sayısız sanatçı, bilim insanı, yazar ve siyasetçiyi ağırlamıştır. Aklıma gelen bazılarını sayacak olursam, dönemlerinde görev yapan Valilerimiz Sn. Ali Serindağ, Sn. Halil İbrahim Akpınar,Sn. İbrahim Özçimen ve hemen hemen bütün Vali Yardımcılarımız,Tugayımızda, Jandarma Alay Komutanlığımızdaki komutanlarımız ve eşleri,Döneminde görev yapan Sayın Rektörlerimiz, üniversitemizin değerli bilim insanları,Arif Sağ,Süheyl Uygur,Behzat Uygur, Genco Erkal,Latife Tekin,Işık Kansu, Metin Serezli,Ufuk Karakoç gibi yazar ve sanatçılar,ADD Başkanı Sn. Tansel Çölaşan,MHP Grup Başkanvekili Sn. Oktay Vural,Birçok sivil toplum ve meslek örgütünün Genel Merkez yöneticileri, Milletvekillerimiz,Bolu’da bulunan bütün siyasi partilerin İl başkanları, İlçe Başkanları ve yöneticileri,İlçelerimizin Kaymakam ve Belediye Başkanları,Dönemlerinde görev yapan Baro Başkanlarımız, Hakim ve Savcılarımız,Bolusporumuzun başkan, futbolcu ve yöneticileri tarafından restoranımız tercih edilmiştir.” Biçiminde konuştu.

 

Ben siyaseti toplum yararına yapıyorum

 

 

“Listemizi daha da uzatmak mümkün” diyen Çıngı sözlerini şu şekilde tamamladı;”Ben yıllarca Bolu dışındaki sohbetlerimde Bolu’da siyasetin çok uygar bir biçimde, birbirine saygı çerçevesinde yapıldığını, gerginlik olsa da bunun sadece 2-3 aylık seçim süreçleriyle sınırlı kaldığını övünerek anlattım. Şu an Bakan Yardımcısı olan Sn Fatih Metin’le aynı dönem karşılıklı İl Başkanlığı yaptık ve seçim geçirdik. O dönemin yayınlarına bakarsanız karşılıklı saygıya özen gösterildiğini görürsünüz. Makamlar gelip geçicidir. Belirli makamlarda iken etrafınızda çok insan görürsünüz, iltifatlar fazladır. Sizi yere göğe sığdıramayanlar vardır. Önemli olan o makamlardan ayrıldıktan sonraki durumunuzdur. Halkın içinde dolaşırken nasıl karşılandığınızdır, gördüğünüz saygıdır.2014 yılında Belediye Başkanlığını Bolu adına aldığımızda, Alaaddin Bey’in Bolu halkının içine nasıl çıkacağıdır. Esnaftan, sanayiciden göreceği itibardır. Alaaddin Bey’e bakılırsa ben şu anda lokantamın et ihtiyacının alışverişini, onun AKP’li Belediye Meclis üyesinden yapmamalıyım. Veya yaptığım inşaatlardan daire alan AKP’li Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarım, Alaaddin Bey’e göre çok büyük bir suç işlemişlerdir. Haritacılık işlerimi AKP’li Belediye Meclisi Üyesi arkadaşıma yaptırmamalıyım. Buradan tekrar söylüyorum. Bolu Halkı da ben de Alaaddin Yılmaz’ın bölücülük oyununa gelmeyeceğiz. Ben siyaseti toplum yararına, halka hizmet için yapıyorum, yapmaya da devam edeceğim. Bunu değerlendirecek olan da sağduyulu, değerli bolu halkıdır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124