Cinsel saldırıdan değil, şantaj’dan ceza alacak

Bolu Ağır Ceza Mahkemesi Savcısı, sevgilisi B.K’ye yönelik, “Nitelikli cinsel saldırı, özel hayatın gizliliğini ihlal etmek ve şantaj” suçlamasıyla tutuksuz yargılanan E.K.’nin, şantaj suçundan ceza almasına istedi.

Cinsel saldırıdan değil, şantaj’dan ceza alacak

Haber: Kasım ŞAHİN

Yaklaşık bir yıl önce sevgilisi B.K. ile gönül rızası olmaksızın ilişkiye girdiği gerekçesiyle hakkında Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde; “Nitelikli cinsel saldırı, özel hayatın gizliliğini ihlal etmek ve  şantaj” suçlamasıyla hakkında dava açılan E.K.nin duruşmasına devam edildi. Tutuksuz yargılanan E.K, üzerine atılı suçlamaları kabul etmedi.

Ağır Ceza Mahkemesi Savcısı, sanığın nitelikli cinsel saldırı, özel hayatın gizliğini ihlal etmek suçlarından sanık hakkında yeterli delillerin bulunmadığını, sadece olay günü ilişki sırasında cep telefonuyla çekilen görüntülerin, sanık tarafından, genç kızın akrabalarına göndereceği konusu nedeniyle şantaj suçunu işlediğini ve bu suçtan dolayı cezalandırılmasını istedi. Mahkeme Başkanı duruşmanın 15 Kasım 2018 tarihine ertelenmesine ve o gün davanın karara bağlanmasına, sanık ve tanık avukatların son savunmalarını yapmak üzere ek süre verilmesine karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2018, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner129