Çocuk polikliniği hizmete girdi

İzzet Baysal Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi bünyesinde hizmet verecek olan yeni çocuk polikliniğinin iç tefrişatı Bolu Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Emin Semercioğlu tarafından yapıldı. Törende konuşan konuşmacılar...

Çocuk polikliniği hizmete girdi

İzzet Baysal Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi bünyesinde hizmet verecek olan yeni çocuk polikliniğinin iç tefrişatı Bolu Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Emin Semercioğlu tarafından yapıldı. Törende konuşan konuşmacılar Semercioğlu ile İzzet Baysal Devlet Hastanesi Başhekimi Hüseyin İka’ya övgüler yağdırdılar.

 

İzzet Baysal Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi bünyesinde hizmet verecek olan yeni çocuk polikliniği hizmete girdi. Törene BTSO Başkanı Emin Semercioğlu ile İzzet Baysal Devlet Hastanesi Başhekimi Hüseyin İka’nın yaptığı konuşmalar damgasını vurdu. Törende ilk konuşmayı yapan İzzet Baysal Devlet Hastanesi Başhekimi Hüseyin İka Bakanlığın sağlıkta dönüşüm projesi kapsamında kısa bir sürede uzun mesafeler aldığına dikkat çekerek; “Sağlık hizmetlerine vatandaşımızın çok daha kaliteli ve çağdaş şartlarda ulaşması sağlandı. Bu doğrultuda yapılan hastane birleşmeleri ve hizmet birlikteliği neticesinde daha önce devlet hastanesinden ayrılmış olan Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi tekrar 2001 Mart ayında devlet hastanesi ile birleştirildi. Yeniden hizmete açtığımız bu binada Ağız Diş Sağlığı Merkezi bulunmaktaydı. Kadın ve çocuk hastalar dar bir poliklinik koridorunda birlikte hizmet almakta, bazen bir hamile bayan bulaşıcı hastalığı olan bir çocuk hastamız ile yan yana oturmaktaydı. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin yeni yerine taşınması ile birlikte çalışmalara başlandı ve bu bina çocuk hastalarımızın hizmet alabileceği hale getirildi. Ayrıca kadın ve çocuk hastalarımızın ihtiyaç duyabileceği diğer branşlarında burada yer alması sağlandı ve sağlanacak. Kulak burun boğaz ve cildiye poliklinikleri hizmete girenlerden ikisi. Ayrıca yakın bir dönemde bu ünitemizden genel cerrahi, dâhiliye ve göz hastalıkları ile ilgili de hizmet alınabilinecek. Bu birimde toplam 15 poliklinik odası bulunmaktadır” dedi.

 

Sayın Semercioğlu’na ne kadar teşekkür etsek azdır

 

Binanın iç tefrişatının hayırsever iş adamı Emin Semercioğlu’nun katkıları ile tamamlandığına dikkat çeken İka; “ Kendisi bir sohbet ortamında iken daha öncede kurumumuzda bağışlar yapmış olduğu halde, destek olabileceği bir şey olup olmadığını bana sordu. Emin ağabeyimizin ilimizde birçok desteği ve hayırı olduğunu, taşıdığı sıfatların kendisine birçok yük yüklediğini de düşündüğümde en doğrusu bir şey istememek olur diye düşündüm ama yine de bu birimimizden bahsettim. Ne gerekiyorsa yapalım ben desteğim dedi. Başta hayır kapısını ilimizde sonuna kadar açan İzzet Baysal Babamızdan olmak üzere tüm hayırseverlerimizden Allah razı olsun ” şeklinde konuştu.

 

“Sayın Başhekimimiz gibi yöneticilerin Bolu da artmasını istiyorum” 

 

Açılışa hasta yatağından kalkarak gelen BTSO başkanı Emin Semercioğlu ise Çocuklar bizim geleceğimiz ve bu bina çocuklarımızındır” dedi. Semercioğlu, bu binaya katkıda bulunmaktan dolayı memnun olduğunu belirterek; “Sağlık yönünden çok şanslıyız. Hastanemizin bana karşı çok büyük bir rolü var. Bu hastanenin ilk günlerinden beri  faydalanan bir insanım. Sayın Başhekimimiz gibi yöneticilerin Bolu da artmasını istiyorum. Bende bu hastanemizin başhekimine ve değerli yönetici ve personeline hayırlı uğurlu olsun diyorum.” Şeklinde konuştu. Açılış töreninde konuşan Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz ise “Başhekimimiz çok iyi bir idareci olduğunu kanıtlayarak sağlık hizmetini Türkiye’nin en iyi noktasına taşıdı. Evde sağlık hizmeti konusunda da Bolu kadar şefkatle el uzatılan başka bir il olduğuna da inanmıyorum” dedi. İl Sağlık Müdürü Mahmut Arık’ta sağlık alanında Bolu’da çok iyi çalışmalar yapıldığını ve bunların artarak devam ettiğini söyledi. Son konuşmayı yapan Vali İbrahim Özçimen’de “Biz buraya Emin Bey ve Emin Bey gibileri alkışlamak için geldik” dedi. Özçimen; “Bolu’da hayır işlerinin zirve isimleri var onları da rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128