Çocuklara tecavüz edildiğinde bağıracaktınız!!!

CHP Bolu İl Kadın kolları başkanı Zuhal Işın önceki gün AKP’li kadınların CHP Genel Merkez binası önüne gelerek “Sema Ramazanoğlu yalnız değildir” şeklindeki bağırışlarına karşı “kuru gürültü ile ayıbınızı örtemezsiniz” dedi.

Çocuklara tecavüz edildiğinde bağıracaktınız!!!

HABER: FARUK ÇİDEM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çocuklara taciz ve tecavüzlere karşı sarfettiği “Çocuklara sahip çıkın, vakıflara değil, Valisi konuşmuyor, Millî Eğitim Bakanı Konuşmuyor, Aile Bakanı birilerinin önüne yatmış durumda o zaten hiç konuşmuyor ” sözlerine karşı AKP’li kadınlar CHP Genel merkezi önüne giderek Aile ve Kadından Sorumlu Bakan Sema Ramazanoğlu’na sahip çıkmalarına karşı, CHP il kadın kolları başkanı Zuhal Işın bir basın açıklaması yaptı.

Zuhal Işın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; 45 çocuğa tacizin konuşulduğu, sorumluların ve yetkililerinin sessiz kaldığı üstelik Aile ve kadından sorumlu bakanın, “bir defa böyle bir şey olması kurumumuzun saygınlığını zedelemez” söylemi karşısında, insanların, onlarca çocuğun ve ailenin canını yakan bir konuda, Genel başkanımız duyarlılık göstermiş, “ EY YETKİLİLER ÇOCUKLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM” demiş…

Hakaret bunun neresinde, kadına karşı olumsuz söylem bunun neresinde.

 Sizin bakanınız, Rıza Zerrab için, “Sana kimse bir şey yapamaz ben senin önüne yatarım” dediğinde, bunu cinsiyetçi bir söylem olarak algılamadınız, hatta alkış tuttunuz…

İşinize gelmeyince mi cinsiyetçi söylem!...

Asıl, 45 çocuğumuza tacizde ayaklanacaktınız, o zaman feryat edecektiniz. Ensar Vakfına, Taciz olayına sahip çıkan, Bakanınız için ayaklanacaktınız, böylesi bir suça sessiz kaldınız, bu gün bu davranışınızla bu suça bir kez daha ortak oldunuz.

Çocuklarımız baş tacımızdır, onların taciz ile tecavüz ile anılması, adlarının yan yana gelmesi biz kadınlar, biz anneler, insan olan herkes için katlanılmazdır.

Bu siyaset üstü bir konudur,bütün kadınların bütün annelerin,ortak AMASIZ, FAKATSIZ, birleşmesi, tek ses, tek yürek olması gereken bir durumdur.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2016, 15:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128