“Çocuklarımız ülkemizin geleceği adına bizlere güç vermektedir”

Bolu Valisi Aydın Baruş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Baruş; “Çocuklarımızın gözlerindeki ışık ve yüreklerinde taşıdıkları umut dolu hayalleri ülkemizin geleceği adına bizlere güç vermektedir” dedi.

“Çocuklarımız ülkemizin geleceği adına bizlere güç vermektedir”

Haber: Semih BAYKAL

 Yayınladığı mesajda Vali Aydın Baruş şunları ifade etti; “ Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 96. kuruluş yıldönümünü, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamanın gurur ve sevincini hep birlikte yaşıyoruz.  Kurtuluş Savaşımızın en önemli dönüm noktası olan 23 Nisan 1920 milletimizin bağımsızlık ve özgürlük iradesini tüm dünyaya ilan ettiği tarihtir. İstiklal Mücadelemiz, ülkemizin o günlerde içinde bulunduğu her türlü güçlük ve olumsuz şartlara rağmen,  ilk Meclisimizin ortaya koyduğu "Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir" şiarı sayesinde kazanılmıştır. Milletimizi ortak bir gaye etrafında bir araya gelerek birleştiren ilk Meclisimiz,  vatan sevgisinin, birlik ve beraberliğin, hür yaşama uğruna sergilenen fedakarlığın en güzel timsali olmuştur.  Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan ettiği 23 Nisan günü, milletimizin gelecek nesillere verdiği önemi göstermesi bakımından da ayrı bir mana ve ehemmiyet taşımaktadır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yeni nesillerimizin ve dünya çocuklarının kalplerinde kardeşlik  hislerinin yeşermesi ve yerleşmesi bakımından çok önemli bir vesile oluşturmaktadır” diye ifade etti.

Son olarak Vali Baruş şunları söyledi; “Çocuklarımızın gözlerindeki ışık ve yüreklerinde taşıdıkları umut dolu hayalleri ülkemizin geleceği adına bizlere güç vermektedir. Çocuklarımızın bu hayal ve umutlarını gerçeğe dönüştürmesi ve milli ve manevi değerlerine bağlı, Türkiye'nin geleceğine inanan, şahsiyet ve vizyon sahibi nesiller olarak yetişmesi hepimize ait olan kaçınılmaz bir sorumluluktur. Bu mesuliyet aynı zamanda vatanımızı kanları ve canları pahasına bize miras bırakan şehit ve gazilerimize olan borcumuzu da ifade etmektedir. Bu mutlu gün vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, hür irademizi ve bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle yad ediyorum. Milli iradenin teminatı ve istinatgahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 96. kuruluş yıl dönümünde, tüm çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” diye söyledi.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2016, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128