Çocuklarımız yarış atı değil ##hb_manset.gif

 Seyfi ALP/BOLU Kişisel Gelişim uzmanı Melihat Karaarslan (52) bugün başlayacak eğitim öğretim dönemi nedeniyle Bolulu veli, öğretmen ve öğrencileri uyardı.  BOLU Anne Çocuk İl Koordinatörü...

Çocuklarımız yarış atı değil  ##hb_manset.gif

 Seyfi ALP/BOLU

Kişisel Gelişim uzmanı Melihat Karaarslan (52) bugün başlayacak eğitim öğretim dönemi nedeniyle Bolulu veli, öğretmen ve öğrencileri uyardı.

 BOLU Anne Çocuk İl Koordinatörü olarak uzun yıllar çalıştıktan sonra 8 yıldan buyana Kişisel Gelişim uzmanı olarak seminerler veren Melihat Karaarslan (52), “Doktor annesi, mühendis babası olarak tanınmak isteyen veliler çocuklarını yarış atı gibi görmeye başlıyor. Bu durum çocuklar için son derece sakıncalı” uyarısında bulundu. Bolu’da bugün başlayacak yeni eğitim öğretim dönemi öncesi veli, öğrenci ve öğretmenleri uyaran Melihat Karaarslan, “Eğitim öğretimde çocuklar mutlaka kabiliyetli oldukları alanlara yönlendirilmeli. Aşırı baskı çocukların gelişimini olumsuz yönde etkiler. Bugün çok sayıda öğrencinin psikolojik problem yaşama nedeni öğrencilerin yarış atı gibi görülmesinden kaynaklanıyor” dedi.

 AŞIRI RAHATLIK TEHLİKELİ

 BOLU’DA çok sayıda anne babanın çocuklarını şımarık ve hazıra alışkın yetiştirdiğine de dikkat çeken Melihat Karaarslan, “Öyle anne babalar var ki çocuğu televizyon seyrederken önüne hazır yemek getiriyor. 12 yaşındaki çocuğuna su ikram ediyor. Bu çocuklarda şımarıklık ve rahatlığa yol açıyor. Yıllar önce Kıbrısçık, Seben ve Mudurnu gibi ilçelerden göç eden anne babalar doğup büyüdükleri köylerine çocuklarını götürsün. Nasıl zor şartlarda yaşadıklarını anlatsın. Aşırı rahat da çocukları olumsuz etkiler” uyarısını yaptı.

 İNTERNETE DİKKAT

 İNTERNETİN bilinçsiz kullanıldığında öğrencileri olumsuz etkileyebileceğini kaydeden kişisel gelişim uzmanı Melihat Karaarslan, “Bir çocuk uzun süre internette kalırsa en az üç dört saat algılama problemi yaşar. İnternetten çıktıktan sonra birkaç saat kendine gelemez. Derslerine konsantre olamaz. Televizyon da en az internet kadar sakıncalı. Bu konularda veliler uzmanlardan destek almalı. Eğitimde okul-aile-öğrenci sihirli üçgeninde iletişim sağlıklı olmalı” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128