Çok uğraştık ama olmadı

Türkiye'nin yeni nüfusunun açıklaması ile beraber Bolu Belediyesi'nin büyük umut ve çabalarla başlattığı büyükşehir olma çalışmaları olumsuz sonuçlandı. Hayaller başka bahara kaldı.

 Çok uğraştık ama olmadı

Haber: Aysun Beykoz

Türkiye'nin yeni nüfusunda 1 milyonluk artış gözlenirken, büyükşehir olma çalışmalarının da sonuçları belli oldu. Bolu Belediyesi'nin büyük uğraşlarla başlattığı büyükşehir olma kampanyası olumsuz sonuçlanarak umutların başka bahara kalmasına neden oldu. Yeni nüfus sayılarının açıklanması ile beraber ilimizde nüfusun yoğun uğraşlara rağmen üç yüz bini geçmediği gözlendi. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre ilimizin nüfusu 2 yüz 99 bin 8 yüz 96 olduğu öğrenildi. Bu sayı ile Bolu büyükşehir barajını 104 kişi kaçırdı. Yaklaşık 3 ay önce başlayan çalışmalarda ilk olarak üniversitede okuyan öğrencilerin ikametgahlarını Bolu'ya aldırması istenmişti. Hemen ardından ise Alaaddin Yılmaz'ın bizzat kendisinin muhtarlarla konuşup büyükşehir olmanın avantajlarını anlatmış ve 300 bin nüfusa ulaşılmasını istemişti.

En son Bolu Belediyesi Meclis toplantısında büyükşehir olma arzusunu dile getiren Başkan Yılmaz'ın yeni nüfusun açıklaması ile beraber umutları başka bahara kaldı.

 

TÜİK YANILTTI

Türkiye İstatistik Kurumu, Bolu Belediyesi'nin büyükşehir çalışmalarını başlatmasından kısa bir süre sonra nüfusun 300 bin barajını geçtiğini belirten bir basın açıklamasında yapmış ve ilimizin nüfusunun 302 bin 706 olarak kayıtlara geçtiğini belirtmişti.2 Ocak’ta yapılan bu açıklamanın gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. 

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2017, 16:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Taha erol
Taha erol - 4 yıl Önce

sevindim buna. bolu büyükşehir olmayı hak etmiyor

Yakup Ceylan
Yakup Ceylan - 4 yıl Önce

http://www.ntv.com.tr/turkiye/turkiyenin-2016-yilindaki-nufusu-belli-oldu,okmns5meik-mi9ath60iya

tüik açıklama yapmadı. tüik beyanat vermiş gibi haber yaptılar.
ayrıca ankara federasyonu sekreteri 300.000 rakamını aştık diye email ile duyuru yaptı.
hükümet nüfus sayısını 275.000 e çeker ve durum düzelir. başka baharı da beklemeyiz.

BT
BT - 4 yıl Önce

o kadar öğrencinin ahını aldılar 104 kişi yaklaşmayı bile haketmemislerdi

BT
BT - 4 yıl Önce

o kadar öğrencinin ahını aldılar 104 kişi yaklaşmayı bile haketmemislerdi

n yilmaz
n yilmaz - 4 yıl Önce

buna sevindim. bolu büyükşehir olmayı haketmedi zaten. ayrıca o kadar öğrenciye yaptıkları eziyet boyunlarına borç olarak kaldı. alma mazlumun ahını..

Muharrem
Muharrem - 4 yıl Önce

bu da mı gol değil be ?

Bolulu
Bolulu - 4 yıl Önce

o kadar öğrenciye yalan söylenirse bu işten hayır beklenemezdi zaten. o kadar gencin ahı var şehirde. kar kış demeden beklediler soğuğun altında. bir de çok uğraştık olmadı diye başlık açmışsınız. uğraşanda uğraşılanda öğrenciler iken hangi konuda uğraştınız da böyle bir başlık kullanıyorsunuz.

ayberk
ayberk - 4 yıl Önce

bolu da ki yetkililere sesleniyorum büyükşehir ankara istanbul gibi olur çektirdiniz bize kimlikti otobüs kartıydı bolunun neresi büyükşehir olacak allah aşkina izzet baysal caddesi olsun büyükşehir olsun sadece çünkü kalanı köy :)

SIRADAKİ HABER

banner128