Cop’dan, Ercoşkun’a “Ekmek çıkmaz” cevabı

Cop, yaptığı yazılı açıklamada; “Türkiye'yi yöneten Hitler hayranı diktatör bozuntusu zihniyete karşı tek ses oluruz” dedi.

Cop’dan, Ercoşkun’a “Ekmek çıkmaz” cevabı

CHP Bolu Milletvekili Adayı Burak Cop, Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’un sözlerine yanıt verdi. CHP’nin ikiyüzlü ve faşistçe bir siyaset izlediğini iddia eden Ercoşkun’a seslenen Cop, “AKP Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun'un partimiz ve genel başkanımız hakkındaki gereksiz açıklamaları yerel basında epey yer buldu. Ercoşkun partimizin kurultaya tek başkan adayıyla gidişini eleştirmiş, önseçim uygulamamıza kusur bulmuş, partimizin Bolu örgütünde yaşanan iç sorunları konu etmiş ve hızını alamayarak CHP'nin faşistçe yönetilen bir parti olduğunu söylemiş.  Sayın Ercoşkun'a evvela şunu söylemek isterim. Biz CHP'liler bazen birbirimizle rekabeti dışarıdan görülebilecek şekilde yapıyoruz, bu bizim hatamızdır, ama ne olursa olsun parti içi meselelerimizden AKP'ye ekmek çıkmaz. Dışarıya verdiğimiz görüntü biraz da şeffaflığımızdan, açık sözlülüğümüzden ve Ercoşkun'un aşina olduğu siyasi kapıkulluğu müessesesinin bizde olmayışındandır. Ve kendi aramızda ne kadar görüş ayrılıklarımız olursa olsun İl Başkanımızla, Milletvekilimizle, eski İl ve Merkez İlçe Başkanlarımızla, Kadın Kolu Başkanımızla, eski ve yeni Gençlik Kolu Başkanlarımızla; Türkiye'yi yöneten Hitler hayranı diktatör bozuntusu zihniyete karşı tek ses oluruz” dedi.

Cop sözlerini şöyle sürdürdü: “Şayet ben, Allah korusun bir AKP milletvekili olsaydım, herhangi bir partiyi kongresini tek başkan adayıyla yapıyor diye eleştirmezdim. Ercoşkun'dan hafızamızı tazelemesini rica ediyorum. Bugüne kadar kaç AKP kongresinde birden fazla genel başkan adayı yarışmıştır? Bugüne kadar herhangi bir AKP kongresinde genel başkanın desteklemediği bir kimse anahtar listeyi delip MKYK'ya seçilebilmiş midir? CHP'de Baykal döneminde de Kılıçdaroğlu döneminde de her kurultayda birileri mutlaka genel başkanın anahtar listesini delip Parti Meclisi'ne seçilebildi. Son kurultayımızda bunu tam 23 arkadaşımız başardı. Bir önceki kurultayımızda Genel Başkanımızın karşısına çıkan aday 400'den fazla oy aldı, 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde ise Sayın Kılıçdaroğlu tarafından kontenjandan aday gösterilip seçildi.

Bu tür şeyler bir AKP'linin ancak hayal dünyasını süsleyebilir. Siyasette bireylerin ve kurumların rakiplerinden öğreneceği şeyler elbette olabilir, ancak parti içi demokrasi konusunda AKP'den ders alma ihtiyacı hissetmiyoruz.

 Bizim gibi Türkiye'nin pek çok ilinde hakim denetiminde önseçim yapma cesareti gösterememiş bir partinin milletvekili olan Sayın Ercoşkun'a son olarak şunu sormak isterim: 2011'de partinizin yaptığı teamül yoklamasına katılmadınız. Orada Mehmet Emin Güz birinci, Fehmi Küpçü üçüncü çıktı. Sıralama açıklandığında ise siz birinci, Küpçü ikinciydi. 2015'te yapılan yoklamada ise partiniz, 2011'in aksine, kimin kaç oy aldığını açıklamaya bile cesaret edemedi. Basına sızan haberlere göreyse Güz birinci oldu. Zatı aliniz ve Gerede Milletvekili arkadaşınız yoklamaya katılmadınız. Ancak aday sıralamasında ilk iki isim gene değişmedi, Güz ise üçüncü oldu. Hani nerede demokrasi? Nerede örgüt iradesi?  Sayın Ercoşkun, CHP'nin milletvekilleri. Çikletten çıkmaz. Bizim partinin farkı budur. Parti içi demokrasiden bir gün inşallah sizin de nasiplenmenizi dilerim.” HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2016, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124