Çöplerden Yapılan Eserler Sergilendi

Vali Özçimen, Atatürk İlköğretim 2 ve 4. Sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan ve tamamı atık ürünlerden oluşan serginin açılışını yaptı. Sergi öncesinde de atık plastiklerden yapılan elbiselerle defile gösterisi yapan minikler, yaptıkları sergi ile de katılımcılara örnek oldular.

Çöplerden Yapılan Eserler Sergilendi
 Atatürk İlköğretim Okulu 2. ve 4. Sınıf öğrencileri tarafından Bolu dağındaki bir alışveriş merkezinin sergi salonundaki açılışı yapılan sergi de Vali İbrahim Özçimen, herkese örnek olması gereken bu sergiyi açanlara teşekkür etti. Sergi tamamen kullanılmış plastik ve metal çöplerden oluşan atıklardan yapılırken, bu atıklar ile yapılan eserler büyük beğeni topladı. Açılışını Vali Özçimen’in yaptığı sergide atık tahtalardan gemi, kullanılmış kağıtlardan gelinlik, kuğu, araba tekerleğinden kuğu, plastikten elbise, metal atıklarından tablo vb. bir çok eser bulunuyor. Sergide gördüklerinden çok mutlu olan ve bunun herkese örnek olması gerektiğinin altını çizen Vali Özçimen, bu sergiyi yaparken önemli olanın çevreye verilen değer olduğunu kaydetti. Evlerde ve işyerlerinde kullanılıp atılan çöplerden neler olabileceğini burada herkesin gördüğünü ifade eden Vali Özçimen öğrencileri de tebrik etti.

Bu kapsamda açılan serginin farklı bir öneminin de olduğunu söyleyen Vali Özçimen, bunun da eğitimin kalitesini artırmada önemli etken olan okul-veli birlikteliği olduğunu söyledi.  Vali Özçimen, “Eğitimimizdeki kalitenin artması için okula veli ilgisinin de artması gerekiyordu. Öğrendik ki bu sergiyi öğrenci velileri okula giderek yapmışlar. Bu açıdan bu serginin en büyük önemi bir açıdan da budur. Bu kursa gelen veliler, çocuklarının durumunu sık sık öğretmeni ile değerlendirme fırsatı buldu” şeklinde konuştu. Sergi açılışında ayrıca minikler öğrenciler tarafından sergilenen gösteri de büyük bir beğeni topladı. Halaylar çeken, Horon oynayan, İzmir Efelerini canlandıran ve Kafkas Oyunlarını sergileyen öğrenciler gösterdikleri performansla adeta büyükler e taş çıkarttılar. Gösteride ayrıca yine atık plastiklerden yapılan kıyafet defilesi de büyük alkış aldı.

 
Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2013, 21:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER