COP’LU ÖDP CHP’Lİ COP

Kasım ŞAHİN yazdı...

COP’LU ÖDP CHP’Lİ COP

İlginç bir başlık dimi… Evet bu başlığı özellikle attım neden mi? CHP Bolu Milletvekili aday adayı olan Burak Cop 2014 yerel seçimlerinde İstanbul Şişli Belediyesi’ne meclis üyeliğine ÖDP’den aday adaylığı için müracaatta bulunuyor ve aday oluyor. Hatta kendisi bazı medya kuruluşları tarafından çok iyi tanındığı için sık sık TV kanallarına çıkıp fikirlerini açıklıyor. Kendisi siyaset bilimcisi ve akademisyen ya, birde ağzı iyi laf yapıyor, spontane konuşmaları da büyük dikkat çekiyor.

Dün bir TV kanalında 2014 yılında ÖDP’den Şişli Belediye Meclis Üyeliği adaylığı için konuşmalar yapan yayına rastladım. Oturdum bir güzel dinledim. İyi bir ÖDP’li olduğunu gerçekten konuşmalarıyla gösterdi. Fakat ne oldu da veya kimden icazet aldıysa birden bire Bolu CHP Milletvekili aday adayı oluverdi. Var burada bir şey de, hala çözmüş değilim!

Bu olabilir, gönlünde CHP yatıyordur. Atamızın kurduğu CHP’yi çok seviyordur. Genç de bir isim, hem siyaset bilimcisi, hem de akademisyen CHP’nin genç kadroya ihtiyacı var... Cop, aday adaylığını açıklayınca Bolu CHP’de bir hareketlenme oldu. Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve bazı öne çıkan CHP’liler birden bire Cop’un koluna girer oldular. Boy boy resimler verilmeye başlandı. Cop nereye biz oraya demeye başladılar. Valla şaşırmadım değil. Nereden çıktı bu büyük değişim. Daha bir sene önce ÖDP’nin saflarında bulunan ve bu gün CHP’ye katılan Cop’da ne gibi bir özellikli vardı da birçok partili onu yalnız bırakmaz oldu.

Aslında en çok dikkatimi çeken olay geçen yaşandı. CHP’li milletvekili aday adayları hep beraber ilçe ilçe gezip kendilerini tanıtmaya çalıştılar. Ama burada öyle bir şey oldu ki Cop Bey bir anda diğer adaylarından kendini çekip il binasında kadın hakları ve kadına yönelik şiddet olaylarını anlatmak için İstanbul Milletvekili Melda Onur’u karşılıyor. Haliyle Cop ne yapıyor, herkesten çok ayrıcalıklı gibi diğer aday adaylarını yani arkadaşlarını bir kenara bırakıp, partide bir tarafında Kadın Kolları diğer tarafından gençlik kolları söyleşiye katılıyor. Konuşma arasında modülatör olduğunu söyleyerek en çok kendisi konuşuyor. Öyleki, masaların üstü de Burak Cop’un el ilanlarıyla dolu. Yanlış değil inanın, sadece Burak Cop’un el ilanları var. Vay be bu nasıl bir dünya, nasıl bir ayrıcalık. Çok akıllısın valla Cop. Hiç düşünmedin mi? Diğer adaylar ilçe ilçe gezip, yağmur çamur, kar kış demeden halkın ayağına kadar giderken, sen neden gemiyi terk ettin bir türlü anlamadım. Neyse vardır bir açıklaması.

Şimdi gelelim Burak Cop’un 2014 yılında ÖDP’den Şişli Belediye Meclis üyeliğine aday açıklamasının ardından çıktığı bir TV kanalında CHP için söylediklerine. Bunları kısa kısa geçeceğim;

Konuşmasının bir kısmında şu an HDP Milletvekili olan Sırrı Süreyya’yı desteklediğini, CHP’ye yakın olmadıklarını söylemiş!

Mustafa Sarıgül’ün CHP’nin profiline uyan birisinin olmadığını anlatmış!

CHP’nin kendi gölgesinden korktuğunu ifade etmiş!

Parti Meclisinin çorbaya döndüğünü bile anlamış!

İç çatışmaya dönmeden bu işten kurtulamayacağını fısıldamış!

Siyaset bilimci “engin” dehasıyla, CHP’nin siyasi bir aktör olmadığını hatta ve hatta 2002 seçimlerinde CHP’nin barajı geçmesinin bile mümkün olmadığını, tesadüfen barajı geçtiğini bilimsel olarak ortaya koymuş!

Hadi hayırlı uğurlu olsun Cop’un Bolu CHP Milletvekili aday adaylığı. Benden bu kadar!!! 

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2015, 18:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cumhur Bandakçıoğlu
Cumhur Bandakçıoğlu - 6 yıl Önce

kasım abi, bir çok eski chp li de ödp de politika yaptı. daha sonra tekrar chp ye döndü. bolu da örnekleri çok. bu yazınan anlaşılıyor ki burak kısa zamanda bolu örgütünde kendisini sevdirmeye başlamış.

tetikçilere cevap
tetikçilere cevap - 6 yıl Önce

hayirdir kasim bey, noldu bir anda sendemi birilerinin tetikçisi oldun,bir insanin ödp veya emep, veya tkp li olması suçmu, bu partilerin chp den uzak veya chp düşmanı birer parti olduğunumu düşünüyorsun da, sanki oralardan gelen düşman muamelesi yaratarak hoş olmayan bir yazı yazmışsın,bu tetikçiliğin patronundamı geldi yoksa diğer adayların icazetiylemi kaleme aldın. şunu bir kere çok iyi bilmelisin. emekten yana herkes aynı dava yoldaşıdır.yok şurdan geldi yok burdan geldi, neden bir anduda bir rahatsızlık başladı anlamış değilim.bolumuza yeni bir söylem ve heyecan getirdiyse kutlarım ben burak copu, en azında bizede yansır diye düşünüyorum. seni bir tarafsız gazateci olarak hep görüyorduk ve yazılarını okuyorduk. sanırım sende kalemine yanlış kulvarda kulananmışsın. yazık ve çok yazık ettin kendine.

gerçek CHP li
gerçek CHP li - 6 yıl Önce

sayın kasım bey size bu haberi kim yaptırdı acaba ,yada birilerinin yandaşı olarakmı yazdınız .daha önce sol karşıtı olup mhp den gelip vekil olan tanju beye b b lığı için dp den getirilip aday yapılan senelerini vermiş gerçek chp lileri oncu buncu şuncu diye ayrıştıran 12 000 fark yiyen mehtap hanıma,yine başka partilerden gelip aday olan kişilere neden lafınız olmadı desem ne dersiniz. tanju bey m inceyle bir olup genel başkan kılıçtaroğlunu devirmek için karşı çıkmadımı ,gerçek chp li bolu ilçe yönetimini çeşitli manevralarla düşürmedilermi,diye sorsam,bunlarıda yazacakmısınız, yada susacakmısınız.tanju bey ilçeleri ve köyleri vekil ayrımcılığıyla kaç tur gezdi ve gezmeye devam ediyor,hemde partiden kimlerle birde onları yazsanız,zaten birlik beraberlik görüntüsü altında aday tanıtma bahanesiyle hep beraber yapılan gezmelerin kime yaradığını bir araştırsanız ve yazsanız.ama siz eski bir gazeteci olarak her şeyin farkındasınız ama sesiniz işinize geldiği gibi çıkıyor.

gerçek CHP li
gerçek CHP li - 6 yıl Önce

Daha söylenecek çok şey var.gençlik kollarını ve Melda hanımla beraber kadın kolları ile yaptığı açıklamayı eleştirmişiniz,acaba buna kimler sinirlendi desem ne dersiniz o kişileri araştırıp yazsanız üyelerde bilse nasıl olur.seçim zamanları Tanju bey kendine ve mehtap hanıma destek için hangi millet vekillerini getirmişti desem ne dersiniz.partide faal biri olarak çok şey gördüm görüyorum biliyorum bakalım daha neler söyleyeceğim ilerde.saygılar bu yazdıklarım yayınlanır inşallah,

işte gazetecilik budur,helal olsun 1e karşı 6
işte gazetecilik budur,helal olsun 1e karşı 6 - 6 yıl Önce

butun gazeteleri köşeleri okurum.bağımsızlığınıza ve değerlendirmelerinize saygıda duyarım isabetlide görürüm.doğru mantık yürütmüşsünüz.hali hazırda 3-4 adayın tanju destekli olduğu aşikardı.bakın aday adaylarının söylemlerine.bolca yağ var tanjuya.sorarlar adama madem herşey sütliman sorunsuz sıkıntısızdı;birader ne demeye aday oldun diye.örgütün canına limelime kim okudu.kim 10binden fazla oyfarkı yemede başsorunluydu diye.ki bu oyunun en büyük parçasıda bu oldu.hele burakcopda amaç özaydın çetinin oylarını etkilemekti.şu bi gerçekki bi tarafta tanju ve havarileri var diğer taraftada yeldeğirmenlerine savaş açarak donkişotluk yapan özaydın çetin var.üyeler görsün bunu.diğer 5adayın tanjunun değirmenine su taşımaktan başka gayeleri yok.tanjuya gelince elirahat tabi.son3ayda yapılan 600 asker üyeye öncekileride eklwyince şuan yaptığı bolca gayrisamimi gülücük dağıtmak kalıyor.

beril tüzün
beril tüzün - 6 yıl Önce

işte gazetecilik budur söylemi ile başlayan yorumcu arkadaş allah aşkınıza siz neyin kafasını yaşıyorsunuz. kim kime yağ çekiyor, aday adaylarından özaydın çetin bırakın birinin değirmenine su taşımayı o değirmeni adamın kafasına yıkar..o kadar duruşu olan sağlam bir sol siyasetçidir burak cop'u da sizin gördüğünüz gibi görmüyorum ...diğerleri için bir şey diyemeyeceğim...tanju özcanın eli rahat demişsiniz çok güldüm hayal dünyanız çok geniş anlaşılan vallahi özcanın hem eli çok dar hem yeri...gerçek solcular kazanacak bu seçimi..gerçek chp liler..bunu da unutmayın derim naçizane:)

Ela yıldız
Ela yıldız - 6 yıl Önce

sanırım burak çop donanımı saygısı ve sıcakkanlılığı ile ilgi odağı olunca herkesi tedirgin etmiş siyasete çok yakıştığını düşünüyorum ve partililerin ilgisinin yoğun olduğunu görüyorum yolu açık olsun...

acaba
acaba - 6 yıl Önce

burak copu buraya kime yarasın ,kimlerin önünü kesssin diye kimler getirdi ,son haberler bu

SIRADAKİ HABER

banner128